Tesettür mayo, tesettür mayo modelleri, tesettür mayo fiyatları, mayo tesettür, tesettür mayo modelleri ve fiyatları, bayan tesettür mayo, tesettür mayolar ve fiyatları, tesettür mayo çeşitleri

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Tesettür Mayo

Tesettür mayolar çok kullanışlı modelleri barındıran İslami ürünler kategorisi içerisinde olup gerek plajlarda gerekse otel havuzlarında kullanıma uygundur. Rahatlığı sunan vücuda yapışmayan ve su çekmeyen kumaşlardan tasarlanan tesettür mayo modelleri arasından zevkler doğrultusunda seçim yapılabilir. Yüksek kalitede üretilen ürünler yüzmeyi engellemeyecek şekilde tasarlanır.

Alternatif mayo arayışının en iyi seçeneklerinden biri olan tesettür mayo ile kadınlar erkeklerin bulunduğu ortamlarda da rahat hareket etme şansını yakalıyor. İslami kurallara uygun şekilde giyinerek yüzme ve spor gibi aktivitelerden de geri kalmamış oluyor. Tesettür giyimi tercih eden kadınların düşünce yapıları önemsenerek hazırlanan tesettür mayo gruplarının moda ile birleşimi sonucu eşsiz tasarımlar ortaya çıkıyor.

Tesettür mayo modelleri ve fiyatları farklı olabilmekle beraber genellikle her biri aynı özelliklere sahip olmaktadır. Kadınların gardırobunda mutlaka bulunması gereken her ortamda rahatlığı vaat eden türde mayolar olmaları zamanla daha konforlu hale gelmelerini sağlamıştır. Tesettür mayoların ortak özellikleri:

– İki parçadan oluşmaları
– Kolayca giyilip çıkartılabilmeleri
– Farklı renklerde ve desenlerde bulunmaları
– Kaliteli kumaştan yapılmaları
– Modaya uyumlu tasarlanmaları

Tesettür Mayo Modelleri

Tesettür grubu mayoların pek çok farklı modelleri bulunur. Uzun kollu modeller tam tesettür mayo grubu içerisine girerken sıfır kol ve kısa kollu modeller yarı tesettür mayo kategorisinde bulunur. Tam tesettür mayo grubunda bol eşofman tarzı bir alt olabileceği gibi dar kesim dar modeller de bulunur. Günlük hayattaki tarzınızı yansıtmanızı sağlayan Stildepo.com çeşitli mayo modellerini sunar. Farklı zevklere hitap eden tesettür mayo ile hem rahatlığa sahip olabilir hem de fark yaratabilirsiniz.

İster sevgiliniz, ister arkadaşlarınız ile tatile çıkın tesettür mayonuzu yanınızda bulundurarak deniz keyfinin tadını çıkarmak isterseniz. Bu noktada oldukça hassas olan Stildepo.com en konforlu ürünleri satışa sunar.

-Her yaş gruba hitap eden modellerin bulunması tesettür mayolarda seçim yapmayı kolaylaştırır.
Bayan tesettür mayo modelleri vücuda yapışmayan ve terletmeyen kumaşlardan yapılmaktadır.
-Çok dar bir mayo tercih edildiğinde vücut hatlarınızı belli edeceğinden tesettür mayo tercih ederken kendi bedenine göre tercih yapılmasına dikkat edilmelidir.

Tesettür giyimin yeni parçaları sayılan tesettür mayolar her yıl yeni tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Farklı desenler tesettür mayolara olan talebi de arttırmaktadır. En iyi tasarımları bulunduran tesettür mayo kategorisi içerisinde yarı tesettür mayo ya da tam tesettür mayolar arasından vücudunuzun açıkça bırakmak istediğiniz noktalarına göre seçim yapabilirsiniz.

Tesettür Mayo Kullanım Alanları

Halka açık denizlerde, plajda, havuzlarda kullanıma uygun olan bayan tesettür mayo ihtiyaçlar doğrultusunda üretilir. Her kadına hitap eden geniş bir yelpazeye sahiptir. Her yıl moda tutkunlarının da ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sayısız model üretilerek satışa sunuluyor. İmajınıza ters düşmeyecek ürünler ile plajlarda gözde olmak mümkün. Etnik stillerden yana olanlar için pek çok renk tesettür mayo mevcut olduğu gibi spor, retro ve klasik stillere de bu kategori içerisinde yer verilmiştir.

Tesettür mayo çeşitleri ile su ve plaj sporlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Size hiçbir rahatsızlık vermeyen aktivitelerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlayan kaliteli kumaştan yapılmaktadır. Bu özelliği sayesinde su altı ve su üstü sporları içerisinde bulunan sörf, yelken, kano, dalış, kite board, su kayağı, rafting gibi sporları yapmak için uygundur.

Tesettür mayo kategorisi içerisinden istenilen renk ve desenlerde ürün beden seçim yapılarak satın alınabilir. Bedenin doğru seçilmesi önemli bir noktadır. Yanlış beden seçimi olduğunuzdan kilolu görünmenize yol açabilmesinden ziyade vücudunuzda hoş durmayan bir görünüme neden olabilir. Çok dar olmayan fakat ölçülerini aşan bir seçim tesettür mayonun suya girdiğinizde sarkmasını engelleyecektir. Tesettür mayoların bolluğu ise sizleri rahatsız etmeyecek ölçüde tasarlanmıştır. Kolay kurur ve su çekmez özelliktedir.

Tesettür Mayoların Özellikleri

Tesettür mayolar birçok özelliği ile dikkat çeker. Eski tesettür mayoları kumaş farklılığından kaynaklı olarak su ile etkileşimi halinde şişmekteydi. Yeni nesil tesettür mayolar için aynı şeyi söylemek mümkün değil. İlk çıktığı zamanlardan beri birçok kumaş denenmiş ve günümüzde su geçirmeyen, vücut hatlarını belli etmeyen, kolay kuruyan, su ile temas halinde şişme yapmayan yüzlerce model ve desen seçeneği üretilmektedir. Kadınların ihtiyaçları dikkate alınarak sürekli geliştirilen tesettür mayo grubu ihtiyaçlara en iyi şekilde hitap etmektedir. Vücudun ayaklar, eller ve yüz bölgesini açıkta bırakacak mayoların yanı sıra yarım kollu ve yarım taytlı modellerin üretimi gerçekleşmektedir. Yoğun ilgi göre bu modeller de diğer tesettür mayolarla aynı özelliklere sahiptir. Mayo tesettür genel özellikleri arasında;

-Su geçirmeme ve şişmeme
-Yapışmama,
-Terletmeme,
-Güneş koruması,
-Hızlı kuruma özellikleri bulunur.

Tesettür Mayo Çeşitleri

Uzun kol, kısa kol ve sıfır kol olarak tasarlanan tesettür mayo modelleri öne çıkan çeşitleri etnik desenli, siyah- beyaz, yelekli ve taytlı modeller olmaktadır. Yeni sezon mayo çeşitleri özel olarak üretilirken hem havuzda hem de denizde rahat kullanım sağlayan özellikler kazandırılır. Plaj modasını takip eden Stildepo.com kadınların zevklerine hitap edecek ürünleri sunmaktadır. Kadınlar havuz ve deniz keyfini dilediği an yaşayabilsin diye pek çok çeşitte tesettür mayoya yer verilmiştir.

Desenli mayolar genellikle koyu renkler kullanılarak tasarlanmaktadır. Aynı renklerin farklı tonları yardımıyla çeşitli renkler uyumlu hale getirilerek benzersiz desenler oluşturulmaktadır. Tesettür mayo çeşitleri içerisinde zıt renklerin uyumuna ise yoğun şekilde yer verilmektedir. Tarzı yansıtacak bir mayo seçimi yaparak ister havuzda ister yaz ayı boyunca denizde kullanılabilecek mayolara sahip olunabilir.

Tam Kapalı Tesettür Mayo Modelleri

Tesettür mayo modelleri dar ve geniş kesim mayo seçeneklerini bulundurmaktadır. Üç parçadan oluşan tam kapalı tesettür mayo modellerinin ayırt edici yönü boyun kısmını tamamen kapatan bir boneye sahip olmasıdır. Mayonun üst parçası kalçaya kadar uzanmakla beraber bluz ya da bluz + yelek biçiminde olabilmektedir. Mayonun alt kısmı ise bol eşofman tarzına ya da vücudu tamamen saran bir tayt tarzına sahip olmaktadır. Birbiri ile uyum içinde olan alt ve üst parçalarda kullanılan desenler genellikle şunlardır:

-Çiçek desenli
-Sade renk
-Etnik desenli
-Yazılı
-Zıt renkler

Yarım Kol Tesettür Mayo

Hem kadın hem erkekler için farklı modellerde üretilen tesettür mayoların yarım mayo tarzında olan modelleri de mevcuttur. Dini açıdan hassasiyet gösteren kişilerin tercihi olan yarım kol tesettür mayolar su itme ve terletmeme gibi özellikleri sayesinde güvenle alınmaktadır. Ayrıca tesettür mayo cildi güneşin zararlı ışınlarından da korumaktadır. Cilt yanıklarını ve ciltte oluşabilecek lekelerin önünde geçmektedir.

Yarı kapalı mayo olarak da bilinen yarım kol tesettür mayo iki parçadan oluşmaktadır. Kalçanın hemen altına kadar uzanan üst bölümden oluşan yarım kol mayo modern çizgilerle oluşturulan desenlere içerisinde yer verir. Tesettür mayo kategorisi içerisinde kolsuz mayolar da bulunmaktadır. Bonesiz gruplardan olan kolsuz mayolar yaz sezonlarında kadınların sıklıkla tercih ettiği tesettür ürünlerinden.

En Yeni Tesettür Mayo Modelleri

Eskiye kıyasla tesettür mayolarda yüzlerce farklı modelin yer aldığı söylenilebilir. Tercih yapmak eskiye göre zorlaşsa da alternatifler çoğalmıştır. Bu sayede her kadın için kullanım kolaylığı sağlayan yarı kapalı ya da tam kapalı tesettür mayolara yer verilmiştir. Yaz modasının önde gelen ürünlerinden biri haline gelen tesettür mayolar farklı desen seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Pek çok seçeneği farklı renk çeşitleri de bulunmaktadır.

Yeni model tesettür mayolar jileli seçenekleri de içerisinde bulundurmaktadır. Jileli modellerin özellikleri ise vücudun daha fazla hava almasını sağlayarak, bronzlaştırıcı etki yaratmasıdır. Tesettür mayolar ve fiyatları modellere göre farklılık göstermektedir. Her bütçeye uygun ürünler kategori içerisinde yer almaktadır. Klasik renklerde bir mayo tercih edilebileceği gibi daha spor bir tesettür mayo tercih edilebilir. Uzun kollu veya kolsuz modeller için en çok kullanılan renkler lacivert, siyah, bordo, fuşya, mavi renkleridir.

Tesettür Mayo Alırken Dikkat Edilecekler

Tesettür mayolar su geçirmeme, vücuda yapışmama, vücut hatlarını belli etmeme ve iç göstermeme, bronzlaştırma gibi özelliklere dikkat edilerek üretilmektedir. Bu özelliklerin alacağınız üründe bulunmasına özen göstermelisiniz. Su geçirmeme özelliğini sağlamayan bir kumaş denize girdiğinizde ağırlaşarak şişme yapabilir. Bu nedenle tercih edilmemeleri gerekir. Peki, ağırlaşma ve sarkma durumlarının önüne geçmek için ne yapılması gerekir? Eğer bol kesim tesettür mayoların sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız seçiminizi dar kesim tayt modellerden yana yapabilir ya da bol kesim mayonuzu kendi bedeniniz ile uyumlu olarak satın almalısınız.

Tesettür mayolarda koyu renklerin kullanımında daha çok yer verilmektedir. Bunun sebebi açık renklerin iç gösteriyor olmasıdır. Bu nedenler mayolarda çok açık renkleri tercih etmek kumaş ıslandığında sorunlara yol açacaktır. Alacağınız üründe dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise kumaşının kolay kuruyan özellikte olmasıdır. Kolay kurumayan bir kumaş vücutta uzun süre ıslak kaldığında sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Çok sayıda tesettür mayo seçeneğini bulunduran Stildepo.com tercih edilerek gerekli özellikleri tamamıyla yerine getiren mayoya güvenilir yoldan ulaşabilirsiniz.

Tesettür Mayoları Kimler Kullanabilir?

İlk tasarımlarda az seçeneğin bulunması nedeniyle pek tercih edilmeyen bu mayolar şimdi ise her bayanın tercih edebileceği hale getirilmiştir. Hem gençlere hem de orta yaş kadınlara hitap eden modelleri ile dikkat çekmektedir. Modeller arasında her yaşa hitap eden desen ve renk seçenekleri yer almaktadır. Kullanımı kolay olan bu ürünler kullanışlı olurken görsellik açısından da kusursuz bir görünüm vermektedir. Her yaş kadının tercihi olan tesettür mayolar bu özelliği sayesinde oldukça tercih edilir hale gelmiştir.

Tesettür mayolar farklı model ve farklı uzunluklarda olduğundan her kesime hitap etmektedir. Boneli ve bonesiz olan modelleri de mevcuttur. Bu sayede günlük hayatında tesettür giymeyen bir kadın için de kullanımı uygundur. Günlük stilinizle uyuşan bir tesettür mayo seçiminizle yaz tatilinin keyfini çıkarmak sizin elinizde.

Tesettür Mayo Fiyatları

Stildepo.com ile modadan geri kalmayarak sayısız model arasında kolaylıkla seçim yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Hızlı kuruyan ve su geçirmez özelliği ile tercih sebebi olan tesettür mayolar ve fiyatları farklılık göstermektedir. Çok sayıda modelin bulunduğu kategori içerisinde uzun mayo, tam bone, uzun tayt, kısa tunik, uzun tunik seçenekleri fiyatlarda farklılığa sebep olurken renk ve desenler de fiyatlara etki etmektedir.

Çeşitli bedenlerde bulunan tesettür mayo modelleri ve fiyatları üzerinde özel kumaşlardan yapılmış olmalarının etkisi bulunmaktadır. Bazı kumaşlar bronzlaştırıcı etki sağlarken bazıları güneş ışınlarından korumaktadır. Tayt modeller plaj dışında giyilmek için de uygun parçalardır. Spor sırasında da kullanılabilen tesettür mayolar terletmez ve vücudu rahatsız etmez. Yaz tatili ve su sporlarında kullanım uygun olan tesettür mayoların seçiminde rahatlık ön planda tutulmaktadır.

Haşema Modelleri

-Yaz tatili geldi, kışın kaplıcalara gideceksiniz ve mayonuz yok. Tesettürlü mayo almaya çıkan bayanlar haşemaları tercih etmektedir. Haşema diğer adı ile alternatif mayo veya tesettür mayosu veya burkini olarak ifade edilmektedir. Haşema, İslami usullere göre üretilmiş olan ve bayanların sadece yüz, el ve ayaklarının dışındaki bütün bedenini, vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde kapatan deniz, havuz, spor kıyafetleridir.
-İslamiyet’e göre bayanlar için tesettür, el, yüz, ayaklar dışında bütün bedeni, vücut hatları belli olmayacak şekilde örtmektir. Erkekler için ise diz kapağı ile göbeği arasının örtülmesidir. Dini hassasiyetleri olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bu ürünler bedenini güneşin zararlarından korumak isteyen ve beden kusurlarını örtmek isteyen bayanla tarafından da kullanılmaktadır.

Vücudu Sarmayan Modelleri

Haşemanın üretiminde kullanılan kumaş çok önemlidir. Çünkü bedeni sarmaması, vücut hatlarını belli etmemesi, denizden veya havuzdan çıktıktan sonra vücuda yapışmaması oldukça önemlidir. Likra oranı yüksek, full likralı kumaşlar bedeni sarmaktadır. Dokuma kumaşından üretilen tesettür mayoları vücuda yapışmaz, kolay kuru ve bedenin hatlarını belli etmez. Likralı kumaşlar bedeni sardığından yüzme daha kolay olmaktadır. Haşemaların kumaşları yüzücüyü geri çekmeyecek kalitededir. İçine suyu alıp ağırlaşmadığından rahatlıkla kullanılır ve yüzmeyi engellemez.

Yelekli Jile Haşemalar

Hem likralı, yüzücü mayosunu giymek isteyen hem de tesettürüne dikkat etmek isteyenler için yeni bir model bulunmaktadır. Yeni model olarak üretilen yelekli haşemalar tam da bu istekler için ideal ürünlerdir. Alt kısmında dar tayt veya bol alt bulunan jileli modellerin kolları uzundur. Bu mayo yüzmeyi kolaylaştırmaktadır. Üstüne alınan yelek ise bedenin hatlarını belli etmemektedir.

Alt mayosu likralıdır. Üst fermuarlı yelek kısmı ise dokuma kumaşından üretilmektedir. Bedenin hatlarını belli olmaması için markalar iç kap veya ped denilen mayo kumaşından sütyenler üretmektedir. Bu sütyenler sudan çıkan bayanların daha rahat etmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı markalar bu sütyeni mayoya sabit yaparken bazı markalar ayrı olarak satmaktadır. İkisi de kullanışlı olup tercihe göre alınabilir. Tesettür kıyafetleri satan Stildepo.com internet sitesinden haşema satın al işlemini gerçekleştirerek yelekli haşema sahibi olabilirsiniz.

Güneş Geçiren Haşemalar Var mı?

Bundan birkaç yıl öncesine kadar kapalı bayanlar vücudumu kapatsın ve rahat bir şekilde denize gireyim de kumaşı falan önemli değil demekteydi. Oysaki şimdilerde muhafazakar otellerin ve insanların artması üzerine tesettür mayolarında da çeşitlilik arttı. Çeşitli kumaşlardan farklı özellikleri olan haşemalar üretilmektedir. Yaz, tatil, deniz, güneş denilince akla bronzlaşma gelmektedir. Standart mayolar dışında tercih edilen tesettür mayolarının güneşlenmeye ve bronzlaşmaya engel olduğu düşünülebilir.

Tesettür mayolarında özel güneş geçiren bir kumaş bulunmamaktadır. Fakat birinci kalite kumaşların özellikle açık renklileri çok rahat güneşin bedeninize tesir etmesini sağlamaktadır. Direk bir temas olmadığından zararlı ışınlardan korunaklı bir şekilde ulaşması da ayrıca bir güzelliktir. Düşük kaliteli kumaşlardan imal edilmiş tesettür mayoları ise güneş ışığının bedene ulaşmasını engellemektedir. Haşema almak için mağazalara gittiğinizde muhakkak özel dokuma birinci kalite kumaşlardan imal edilmiş haşemaları tercih ediniz. Böylece hem daha rahat yüzeceksiniz hem de bronzlaşabileceksiniz.

Haşema Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yılın stresini ve yoğunluğunu atmak için gittiğiniz tatilde denizin ve tatilin tadını çıkarmak istersiniz. Herhangi bir şeyin keyfinizi bozmasına izin vermek istemezsiniz. Tatilin en büyük ihtiyacı mayodur. Muhafazakar bayanların tercihi olan haşemayı seçerken aşağıdaki kriterler dikkat edilmelidir:

-Kumaşının kalitesine önem verin. Naylon veya polyesterden yapılmış olan haşemalar içine hava girmesini engeller. Bu durum da mantar gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olur.
-Bone veya eşarp seçimini dikkatli yapın. Boynu kapatmayarak sadece arkada kalan boneler hem İslami usullere göre uygun değildir hem de deniz içinde iken devamlı çıkarak can sıkmaktadır. Bundan dolayı başa tümden geçirilen modeller daha rahat olmaktadır.
-Model seçimini rahatlığına göre tercih edin. Haşemada çok çeşit bulunmaktadır. Fakat denizde yüzerken, engel çıkarmayacak, sizi rahat ettirecek tulumlu modeller veya fermuar yelekli haşema modeli tercih edebilebilir.
-Çabuk kurumasına önem verin. Güzel bir deniz keyfi yaptınız, çıktınız ve mayonuz bedeninize yapıştı. Bu durum hem görüntü olarak sizi rahatsız edecek hem de sağlık açısından problemler oluşturacaktır. Bundan dolayı çabuk kuruyan dokuma kumaşlı çeşitler tercih edilmelidir.
-Renk seçimine dikkat edilmeli. Çok dikkat çeken renkler tesettür açısından uygun olmayacağı için çok tercih edilmemelidir. Fakat naturel ve açık renkler ise dikkat çekmeyip güneş ışığını daha rahat alacağından daha kullanışlı olacaktır.

Trend Haşema Modelleri

Tesettürlü bayanlar eskiden olduğu gibi tek tip ve koyu renklerdeki mayoları giymek zorunda değiller. Günümüzde tekstil sektörü çok gelişti. Gelişen tekstil sektörü sayesinde çok çeşitli haşema modelleri üretilmektedir. Tesettürlü bayanlar modellerden birini seçerek sahillerde şık ve rahat bir şekilde dolaşabilirler. Her yıl moda trendleri değişmektedir. Trendlerle eşdeğerde tesettür mayosunda da değişmeler yaşanmaktadır. Mayoda bu sezon yeşil, mavi, pembe, mor, bordo renkler ağırlıklı kullanılmaktadır. Haşemaların altı genellikle siyah, gri, lacivert gibi renklerden oluşmaktadır. Üst kısmında ise pembe, mavi, mor, yeşil gibi canlandıran renkler tercih edilmektedir. Bu renkler kendinizi daha enerjik hissetmenizi ve tam anlamıyla deniz keyfi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Haşemelarda genel anlamda iki model vardır:

-Klasik tam kapalı modeller, uzun kollu ve tamamen beden hatlarını kapatacak şekilde tasarlanmaktadır. Alt ve üstten oluşan tam kapalı modellerde bone veya eşarp bulunur. Eşarplar baştan geçirme şeklinde olup boynu da kapatmaktadır. Bu modeller herkese açık denizlerde kullanılmaktadır.
-Yarı kapalı modelde ise kısa veya askılı üst ile dizlere kadar uzanan yüzücü taytından oluşmaktadır. Başta boynu açıkta bırakan bone tercih edilmektedir. Bayanlara özel yüzme havuzlarında kullanılmaktadır.

Bu yaz denizlerde dikkati çizgili modeller çekti. Üst ve alt farklı renkteki haşemaların yerini dik uzanan çizgili şık haşema modelleri aldı. Oldukça şık olan bu modeller aynı zamanda bayanları olduğundan daha da şık göstermektedir. Fazla kilosu olduğunu düşünenler için ideal bir tasarımdır. Biraz daha gösterişi sevenler için ise üzeri nakışlı, işlemelerle bezenmiş haşemalar üretilmiştir. İşlemeli modellerin klasik tam kapalıları olduğu gibi yarım olanları da mevcuttur. Tatile ailecek gidildiğinden, her yaştaki kız çocuk ve erkek çocuk için tren haşema modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda erkeklere özel üretilen haşema modellerine göz gezdirilebilir.