25 sonuçtan 1-8 arası gösteriliyor

Yeni sezon bayan gecelik modelleri koleksiyonu


  

Bayan Gecelik Modelleri

Pek çok bayan için olmazsa olmazlardan birisi olan gecelikler bugün kadın giyim sektöründe önemli bir yere sahiptir. Ev giyiminin vazgeçilmezleri arasında bulunan gecelikler konusunda günümüzde pek çok ünlü markanın çıkardığı çeşitli gecelik modelleri bulunmaktadır.

Gecelik Modeli Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gecelik alınmadan önce model seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bazı gecelik modellerinin evde, misafirlikte ya da benzeri farklı alanlarda giyilebilme şansı varken bazı gecelik modelleri fantezi gecelik modelleri dediğimiz gruba girmektedir ve bu tür gecelik modellerini ev haricinde giymek pek de mümkün olmamaktadır. Bu yüzden alınacak olan geceliğin nerede giyileceği de hesap edilerek alışveriş yapılması daha mantıklı olmaktadır.

Gecelik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gecelik alırken birebir vücutla temas edeceğini de hesaba katarak ekstra özen göstermek gerekmektedir. Yanlış gecelik alımında farklı birçok enfeksiyon ya da deri hastalığı meydana gelebilmektedir.

Gecelik Alırken Kumaş Türü Seçimi

Gecelik alırken özellikle pamuklu ya da saten modeller tercih edilmelidir. Sentetik veya naylon gecelik modelleri vücut yüzeyinde çeşitli bakterilerin üremesine neden olabilmektedir. Ayrıca naylon kumaştan üretilen gecelik modelleri teri dışarı atmadığı için vücutta nemli bir yüzey oluşturmaktadır ve bu da birçok hastalığa davetiye çıkarabilmektedir. Gecelik modeli seçiminde yumuşak ve esnek yapıdaki gecelikler ön plana alınmalıdır.

Gecelik Alırken Beden Seçimi

Gecelik modelleri arasında seçim yaparken uygun beden ölçülerine sahip modelleri tercih etmek gerekmektedir. Vücuda dar gelen gecelikler gece rahat bir uyku uyumayı zorlaştırmakta, vücuda bol gelen gecelikler ise sürekli düzeltilmek zorunda olduklarından ötürü yine giyen bayanlarda huzursuzluğa neden olmaktadır. Bu yüzden vücut ölçülerine uygun bir gecelik modeli almak çok önemlidir. Gecelik modelleri genellikle S, M, L ve XL olarak üretilmektedir ancak standart bedene sahip olan gecelik türleri de bulunmaktadır.

Gecelik Alırken Marka Seçimi

Gecelik modelleri içerisinde seçim yapılacaksa kalitesiz ve bilinmeyen markaların ürünlerinden uzak durulması gerekmektedir. Bu tür ürünler çabuk deforme olmakta ve giyen kadınların sağlığına da olumsuz etki yapmaktadır. Bu geceliklerin yerine herkes tarafından bilinen ve gerçekten de kaliteli kumaşlardan üretilen ünlü markaların gecelik modelleri tercih edilmelidir. Son yıllarda gecelik giyimi sektöründeki rekabeti arttırmak amacı ile Çin’de üretilen pek çok kalitesiz gecelik modeli Türkiye’de satışa sunulmaktadır. Bu yüzden gecelik modelleri arasında seçim yapılırken marka logoları ile satılan ürünlerin orijinal olup olmadığına da dikkat edilmelidir.

Gecelik Alırken Dikiş Türü Seçimi

Gecelik modellerinde araştırma yapılırken dikiş şekillerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. İncelenen gecelik modeli eğer çok sıkı bir dikiş ile dikildiyse gece uyurken ya da gün içerisinde bu gecelik ile hareket etmek oldukça zor olacaktır. Bu yüzde gecelik almadan önce mutlaka en azından bir kere denemeli ve dikiş bölgelerinden vücudu sıkıp sıkmadığı kontrol edilmelidir.

Gecelik Modelleri Hangi Şekillerde Olmaktadır?

Piyasada satılan gecelik modellerinin genellikle birbirlerine yakın tarzlarda olmalarına rağmen giyim sektörünün her geçen gün gelişmeye devam etmesi ile birlikte gecelik modellerinde de yeni çeşitler üretilmeye başlanmaktadır. Gecelik modelleri sıklıkla standart gecelikler ve kısa, kolsuz gecelikler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Gecelik modeli seçiminde içinde bulunulan mevsimin yanı sıra kişisel zevkler de önem taşımaktadır. Standart olarak tanımlanabilecek gecelik türlerine nazaran kısa ve kolsuz modellerdeki gecelikler oldukça rahattır. Kısa ve kolsuz geceliklerin pek çoğunda kendilerine ait sütyenler bulunmaktadır. Bu da ekstra sütyen giyme ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu tür sütyenli modellerde iç kısımda bulunan sütyenin kalitesine ve göğüs bölgesine olan uygunluğuna da dikkat edilmesi gerekmektedir.

En Çok Tercih Edilen Gecelik Modelleri Nelerdir?

Gecelik modelleri arasında göğüs bölgesi ya da sırt bölgesi açık olan farklı türler bulunmaktadır. Ülkemizde ise en çok rağbet edilen gecelik modelleri arasında göğüs bölgesinde dekoltesi olan gecelikler vardır. Bu tür gecelik modelleri ile kadınlar olduklarından çok daha çekici bir görünüme kavuşarak kendilerini çok daha güzel hissedebilmektedirler. Yılbaşı gecesi, evlilik yıl dönümleri gibi farklı ve özel gecelerde de giyilebilecek olan çekici gecelik modelleri ile kadınların eşlerini mest edebilmeleri mümkün olmaktadır.Gecelik modelleri farklı renklerde satışa sunulmaktadır ancak en çok satılan renkler arasında beyaz, kırmızı, siyah ve mavi gelmektedir. Özellikle yılbaşı gecesi konsepti amacıyla alınan gecelik modellerinde ilk tercih her zaman kırmızı geceliklerden yana olmaktadır. Kırmızı hem yılbaşını temsil etmektedir hem de coşkulu ve deli dolu bir renktir. Kırmızı renkli gecelikler ayrıca özel hayatlarına biraz daha hareket getirmek isteyen çiftlerin de tercih edebileceği gecelik türlerindendir.Gecelik modelleri bugün hem mağazalarda hem de stildepo.com gibi e-ticaret sitelerinde satışta bulunmaktadır. Stildepo.com sitesinden aldığınız gecelik modellerinde, müşteri ve satıcı gizliliği esastır ve ürünlerin tamamı müşterilere kapalı kutular halinde teslim edilmektedir. Bu sayede özellikle internet üzerinden gecelik alışverişi yapmayı düşünen müşteriler hangi gecelik modelini tercih ederlerse etsinler gönülleri rahat bir şekilde ve çekinmeden ürünlerini kargodan teslim alabilmektedirler.