12 sonuçtan 1-8 arası gösteriliyor

Doğum yapan annelerin, doğumdan sonra bebeklerini rahatça emzirebilecekleri lohusa pijama takımı seçimi oldukça önemlidir. Hamile ve anne bebek lohusa pijama takımları seçiminde özellikle pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. Emzirme için özel bölmesi olan hamile pijama takımı modelleri annelerin lohusalık döneminde kolaylık sağlamaktadır. Doğuma kadar geçen sürede ve doğumdan sonra da lohusa pijama takımı modelleri sabahlığı ile giymek isteyenlere özel renk renk, desen desen olan 3 lü lohusa pijama takımları ve fiyatları her keseye farklı seçenekler sunan ucuz lohusa pijama takımı çeşitlerini bulabilirsiniz.


Lohusa Pijama

Hamilelik sürecinin ardından doğum mucizesi gerçekleşir. Doğumdan sonra bayanların beden yapılarında bazı değişmeler olur. Doğum sonrasında yeni anne olan hanımlar, bedenlerindeki değişikliklerden dolayı normal pijamaları giyemezler. Ayrıca bebeği rahat emzirebilmek ve bakımını rahat yapabilmek için farklı tasarımda pijama giymek zorundadır. Lohusa pijama ürünleri, annenin doğumdan sonra en rahat şekilde hareket edebilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış özel iç kıyafettir. Doğumdan sonra annenin bir müddet yatması gerekir. Yattığı süre içinde bebeği görmeye ve anneye geçmiş olsun demeye gelen misafirler olacaktır. Misafirleri ağırlarken şık olmak gerektiğinden lohusa pijamaları giyilir. Baby shower partilerinin bir kısmında da anne pijama giydiğinden lohusa pijamaları farklı tasarımlarda üretilir.

Rahat ve şık olmasının yanında bebeği emzirmesini kolaylaştıracak detaylar yerleştirilmiş olması önemlidir. Bazı lohusa pijama takımları hem hamilelikte hem de doğumdan sonra giymeye uygundur. Göbek kısmına konulan ağ şeklindeki ek kumaş hamileliğin son zamanlarında dahi rahat etmeye yardımcıdır. Bebek desenli, desensiz, düz renk veya farklı desenlerle süslenen modellerimiz kişisel beğeniye ve zevke göre tercih edilerek giyilebilir. Yarım kollu, uzun kollu veya askılı olan modeller mevsim şartları da göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Şık bir görünüm elde etmeye yardımcı olan Lohusa pijama takımı modelleri, hamilelik ve lohusalığın oluşturduğu zorlukları kolay atlatmanızı sağlar. Lohusa iken bile estetiğinizi korur. Rahat olmaları annenin geceleri sıkılmadan uyumasını sağlayarak daha çabuk iyileşmesinde etkilidir. 

Pamuklu kumaşları sayesinde terletmeden, bedeninizi sıkmadan ve sanki üzerinizde hiç yokmuş gibi rahat etmenizi sağlayarak sizlere konfor sunacaktır. Farklı kumaşlardan, farklı modellerde üretilen lohusa pijamalarının fiyatları farklılık gösterir. Marka, renk ve fiyat aralığını dikkate alarak zevkinize ve bütçenize en uygun olan tarzı ve modeli seçip giyebilirsiniz.

Lohusa Pijaması Modelleri

Lohusa hanımlar, 9 ay gibi uzun süre hamilelik kaynaklı bazı zorlukları ardından da doğun sıkıntılarını yaşamıştır. Doğumdan sonra bedenini nispeten rahat ettirmek ister. Bunun farkında olan pijama üreticileri farklı modellerde üretim yapmaktadır. Lohusa pijaması modelleri, annelerin rahatlığı, şıklığı, estetik duruşu ve konforu düşünülerek oluşturulmuştur. Doğumdan sonra çok sayıda misafir ağırlayacak olan annenin her zaman şık ve güzel olması gerekir. Seçim yaparken pijamanın modeline ve kalitesine dikkat ederek seçim yapılmalıdır. İyi görünümlü pijamayı gündüz de giyip misafirlerin yanına çıkılabilir. Kaliteli kumaş dokuması ve modeli sayesinde annenin cildi nefes alacağından anne de rahat edecektir. Lohusa pijama takımı, bebeğin cinsiyeti dikkate alınarak seçilebilir. Kız bebeği olanlar pembe ağırlıklı, erkek bebeği olanlar ise mavi ağırlıklı seçim yapabilir. Böylece bebeğiyle güzel bir uyum yakalanacaktır.

Hamilelik dönemi boyunca anneler bebekleri için hazırlık yaparken kendileri için de hazırlık yapmaktadır. Çünkü doğumdan sonra bedensel değişikliklerin yanı sıra bebeğiyle de güzelce ilgilenebilmeleri için bu şarttır. Yapılan hazırlıkların başında pijama takımlarının hazırlanması gelir. Hazırlanan pijamalar emzirmeyi kolaylaştıracak, cildini rahatlatacak tarzda olması şarttır. Uygun şartları taşımayan pijamalar doğum sonrasında ağrılar yaşayan annenin işlerini zorlaştırır. Bayanlar ne olursa olsun şıklığına ve estetik görünüşlerine dikkat ederler. Bundan dolayı fazlalıklarını kapatacak modelde lohusa pijaması tercih etmelidir. Yorucu ve stresli lohusalık dönemini kolay geçirip dünyaya gözlerini açan bebeğinizle hayata umutla bakabilmek ve mutluluğu yakalayabilmek için doğru model seçimi yapılmalıdır.

Lohusa Pijaması Beden Seçimi

Hamilelik dönemi, yeni bir canlıyı dünyaya getirmenin önemli bir aşamasıdır. Bu aşamada anne adayları fazlaca kilo alırlar. Kiloları doğumdan sonra hemen vermek mümkün değildir. Doğumdan sonraki dönem lohusalık olarak geçer. Bu süre annenin metabolizmasına ve fiziki şartlarına göre farklılık arz eder. Normal beden yapısından farklı bir yapı olduğundan özel lohusa pijama takımları giyilmelidir.

Doğum sonrası dikiş ağrıları, bebeği emzirme gibi etkenlerden dolayı pijamanın bedeni doğru seçilmelidir.  Pijama takımı seçilirken modelinden ziyade sıkmaması ve rahatsız etmemesi için bedeninin doğru seçilmesi şarttır. Piyasada her zevke ve kiloya uygun beden bulunmaktadır. Bedeni seçerken alınan kilolar, göğüslerin şişmesi ve diğer değişiklikler dikkate alınmak zorundadır. Değişiklikler görmezden gelinirse alınacak pijamayı giymek mümkün olmayabilir.

Doğum yapan anne kilo almamış olsa dahi yine de lohusa pijamasının bir beden büyük alınması en ideal olandır. Kumaş olarak likralı veya pamuklu olanlar tercih edilmelidir. Çünkü pamuk ve likralı kumaşlar esneme yaptığından anneyi rahatsız etmez. Esneme yapan kumaşlar ve geniş bedenler dikişlerin olduğu bölgeye baskı yapmayacağından anneyi rahatsız etmez. Lohusanın belden aşağısında şişlikler ve çeşitli rahatsızlıklar olabilir. Bel kısmı sıkarsa önemli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bundan dolayı pijamanın alt kısmının beli ayarlanabilir olmalıdır.

Kolay giyilip çıkarılabilir olması doğumdan yeni çıkan anne için ciddi önem taşır. Sağlık sorunları yaşamamak ve rahat edebilmek için normalden büyük beden alınmalıdır. Fakat Lohusa pijama takımı üreten markaların bedenleri farklı olabileceği unutulmadan alışveriş yapılmalıdır. Her markanın bedeni aynı ölçülere sahip olmayabilir. Satın almadan önce satıcıdan destek almak gerekir. Ayrıca normal bayan bedenleri ile hamile bedenleri de farklılık gösterdiğinden normal bedeninize göre almayın. İnternetten alıyorsanız mutlaka beden tablosunu inceleyin.

Lohusa Pijaması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğumdan sonra yaşanan 40 günlük zamana lohusalık adı verilir. Bu dönemde anneler yenşi doğum yaptığından dolayı fiziksel ve ruhsal değişimler yaşayabilir. Hanımların bazıları belki ilk defa lohusa pijaması alacak. Daha önce bir tecrübeleri olmadığından neye ne kadar dikkat etmeleri gerektiğini bilemezler. Lohusa pijaması seçerken dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıralayabiliriz:

  • Annenin lohusalık döneminde bağışıklık sistemi zayıf olduğundan dolayı hijyen şartlarını karşılayan ürünler alınmalıdır. Vücut yıkım ve yeniden yapılanma sürecinde olduğundan doğal kumaşlardan üretilen takımlar tercih edilmelidir. Sentetik kumaşlardan uzak durulmalıdır. %100 pamuk veya natural kumaşlardan üretilenler kullanılmalıdır.
  • Çok parçalı pijamalar tercih edilmelidir. Her yerinden hava alması ve annenin terlememesine dikkat edilmelidir. Rahat bir gün geçirmek ve konforu sağlayabilmek için taç, terlik, alt üstten oluşan takımlar idealdir.
  • Cildi rahatsız etmeyecek kalitede kumaşlar seçilmelidir. Lohusa pijama takımı modelleri kadar kumaşı da özenli seçilmelidir. Yaz ayları için ideal olan pamuk, kış soğuklarında ise yünlü pijamalar sağlıklıdır.
  • Fiziki ağrıları artırmayacak, psikolojik zorlukları artırmayacak bedenin seçilmesi gerekir. Olması gerekenden dar pijamalar dikişleri zorlayıp ağrıları artırır. Aynı zamanda anne psikolojik olarak rahatlama istediğinden dar pijama onu bunaltacaktır. Lohusalık döneminde anne depresif özellikler gösterebildiğinden basit gibi görünen beden genişliği çok büyük önem arz eder.
  • Özellikle karın ve göğüs bölgelerinin geniş olması gerekir. Daha iyileşmeyen dikişler ve sütle dolan göğüslerin rahat edebilmesi için bir belki iki beden büyük alınması idealdir.
  • Vücudun olması gereken standart bir ısısı vardır. Isı bundan düşük veya fazla olursa rahatsızlık oluşturur. Nefes alabilen kumaşlar ve hava geçirgenliği yüksek olan kumaşlar aşırı ısınmaya yol açmayarak lohusa annenin rahat olmasını sağlayacaktır.
  • İçinde yelek bulunan üçlü pijama takımlarının seçilmesi iyi olur. Yataktan kalktığında annenin üşütmemesi için üzerine bir şey alması gerekir. Takımdaki yelek bu görevi görür.
  • Annenin rahatlığı ve konforunun yanında şıklığı da düşünülmelidir. Çünkü bebek görmeye ve geçmiş olsun demeye çok sayıda misafir gelecektir. Misafirin karşısına şık çıkılmalıdır.
  • Pijama takımının kumaşı batan veya yapışan cinsten olmamalıdır. Kumaş bebeği emzirirken onun hassas cildine zarar vermemelidir.