37 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Lohusa annelerin özellikle gece vakitlerinde rahatlıkla giyebileceği lohusa gecelikler bugün birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Lohusa gecelik modelleri geniş ve rahat yapısı ile kadınların hamilelik sebebiyle hassaslaşan bölgelerinden birisi olan karın bölgeleri üzerinde baskı yapmamaktadır ve bu sebeple annenin sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Lohusalık doğumdan sonraki yaklaşık 6 haftalık bir dönemi kapsamaktadır ve bu dönemde doğru ve kaliteli lohusa gecelik modelleri ile hem şık hem de rahat gebe giyim imkânına sahip olunabilmektedir.


Lohusa Gecelik

Lohusa gecelikleri hamile kadınların mutlaka dolaplarında bulundurmaları gereken giysilerdendir. Geçmiş yıllarda yeni doğum yapmış olan kadınlar hastanede ya da kendi evlerinde giyebilecekleri giysi bulmakta oldukça sorun yaşamaktalardı. Göğüs bölgesinden kapanmayan düğmeler, ayarı doğru olmayan beller, her bebek emzirme esnasında giysinin çıkarılıp tekrardan giyilmesi ve benzeri olumsuz durumlar anneleri çok yormaktaydı. Son yıllarda hamile gecelik ve pijama sektöründe meydana gelen yenilikler sayesinde ise bugün annelerin lohusalık döneminde giyebilecekleri kıyafet probleminde de çözüm sağlandı.

Lohusa Gecelikler Hangi Türlerde Olmaktadır?

Kadınların severek giydiği lohusa gecelikleri pantolon ve üst şeklinde olabileceği gibi tek parça elbise halinde ya da etek ve üst olmak üzere iki parça halinde de satılabilmektedir.

Lohusa Geceliklerin Kumaşları Ne Şekildedir?

Lohusa geceliklerin kumaşları mevsime göre değişkenlik gösterebilecek şekilde üretilmektedir. Saten, dantel, penye, pamuk ve benzeri kumaşlar ile üretilebilen lohusa gecelikler sayesinde lohusalar yazları serin geçirebilmekte, kışları ise vücutlarını sıcak tutabilmektedirler.

Lohusa Gecelikleri Almak Gerekli midir?

Diğer normal pijama ya da geceliklerin aksine lohusalar için özel olarak üretilen lohusa geceliklerini almak annelerin doğum sonrası dönemi çok daha konforlu bir şekilde atlatabilmelerini sağlamaktadır. Yeni doğum yapmış olmanın verdiği hormon dengesizliği vücut üzerinde aşırı terlemeye, aşırı üşümeye, kaşıntılara ve daha birçok soruna neden olabilmektedir. İşte lohusa gecelikler de yeni doğum yapmış annelerin bu tür problemlerini göz önünde bulundurarak özel kumaşlar ve özel dikim yöntemleri ile meydana getirilmektedir. Zaten kendiliğinden sıkıntılı olan lohusalık döneminde hem anne hem de bebeğin daha huzurlu bir süreç geçirebilmesi için onların beklentilerini karşılayabilecek düzeyde olan lohusa gecelikleri tercih edilmelidir.

Lohusa Gecelik Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lohusa gecelik sabahlık takımı genelde ince detayları ile dikkat çeken, sevimli ve estetik kıyafetlerden meydana gelmektedir. Lohusa gecelik takımları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara özen gösterilerek alınan lohusa geceliklerin hem anne için daha faydalı olması hem de daha uzun ömürlü olması mümkündür.

Lohusa Gecelikte Rahatlığın Önemi

Bir lohusa geceliğinde dikkat edilmesi gereken ilk konu; geceliğin konforudur. Belden ayarlanabilen lohusa gecelikleri özellikle doğumdan sonraki şişliklerde geceliği daha kolay giyip çıkarmayı sağlamaktadır. Ayrıca doğumun hemen ardından hızla verilmeye başlayan kilolar sebebiyle lohusa geceliğin de belin durumuna göre daraltılabilmesi anne açısından oldukça iyi olmaktadır. Ayrıca konforlu geceliklerde anneler kendilerini daha iyi hissetmektedirler ve hareket özgürlükleri diğer pijama ya da gecelik türlerine göre çok daha fazladır.

Lohusa Gecelikte Kaliteli Kumaş Seçimi

Mevsime göre değişkenlik gösterebilmek ile birlikte pamuklu, polar, dantel ya da penye gibi kaliteli kumaş türlerinden üretilen lohusa gecelikleri, doğum sonrası vücut ısısı açısından dengesiz bir dönem geçiren anneleri rahatlatmaktadır. Seçilecek lohusa geceliğin kumaşının kaliteli olması, hormonal değişiklikler sebebiyle annelerin yaşayabileceği her türlü olumsuz etkiyi de daha rahat atlatabilmelerine imkan vermektedir.

Lohusa Gecelikte Emzirme Bölmesi

Bugün pek çok lohusa geceliğe eklenen emzirme bölmeleri sayesinde anneler üstlerindeki gecelikleri değiştirmelerine ya da çıkartmalarına gerek kalmadan bebeklerini kolay bir şekilde emzirebilmektedirler. Bebeğin ilk doğduğu zaman ve devamındaki ilk birkaç ayda sürekli emzirilmesi gerektiği göz önünde bulundurulduğu zaman, lohusa geceliklerdeki emzirme bölmesinin yeni doğum yapmış olan anneler için önemi daha da fazla olmaktadır.

Lohusa Gecelik ile Rahat Uyku İmkanı

Taze anneler için en önemli konulardan birisi de; geceleri rahat bir uyku uyuyabilmeleridir. Düzenli ve kesintisiz uyku lohusalık dönemindeki annelerin sağlığı kadar emzirdikleri bebeklerinin sağlığı için de mühimdir. Bu yüzden annelerin giydikleri lohusa geceliklerinin huzurlu bir uyku uyuyabilmelerine olanak sağlaması gerekmektedir. Bol ve esnek kumaşlar kullanılarak üretilen lohusa gecelikleri bu yüzden tercih edilebilmektedir.

Lohusa Geceliği ile Her An Şık Kadınlar

Bebeğin doğumundan sonraki ilk aylar, aynı zamanda akraba ya da arkadaş ziyaretlerinin en yoğun olduğu süreçlerdir. Bu yüzden böyle zamanlarda kadınların üstlerindeki lohusa geceliklerinin şık ve asil durması önemlidir. Bugün pek çok lohusa geceliği bu tür durumlar için özel olarak saten ya da dantel kumaşlardan üretilmektedir. Parlak, akışkan ve hareketli bir dokuya sahip olan bu lohusa gecelikleri ile yeni doğum yapmış kadınlar her an gösterişli ve havalı gözükebilmektedir. Lohusalık anneliğin en güzel aylarındandır ve bu dönemde kadınlar doğru lohusa geceliği seçimleri ile oldukça çekici görünebilmektedirler.

Lohusa Geceliklerde Annenin Dikişlerinin Önemi

Lohusa gecelikler doğum esnasında anneye atılan dikişlerin de hesaba katılması ile üretilmektedir. Bu sayede annenin doğumda vücuduna atılan dikişlerine hasar vermeden lohusa geceliklerini giyip çıkarabilmesine imkan sağlanmaktadır. Lohusa gecelikleri kolay giyilebilirliği ve annenin dikişlerini rahatsız etmemesi nedeniyle pek çok lohusa tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden bir lohusa geceliği alınırken dikişlerinin atılma şekline ve genişliğine dikkat edilmelidir.