Lohusa Pijama Nasıl Olmalı?

Doğumdan hemen sonraki sürecin tamamına yakını evde geçeceğinden doğum öncesi hazırlıklarda satın alınan lohusa pijama takımları kaliteli ve giyimi kolay olmalıdır. Doğum sonrasında bebeklerin uzun süre emzirileceği için kolay emzirme bölmesi olan pijamaları tercih edebilirsiniz. Tercihinize göre sadece takımı ya da sabahlığı ile birlikte satılan 3lü pijama takımı satın alabilirsiniz.

Pijama Takımı Kumaşı Nasıl Olmalı?

Doğum öncesi ve sonrası bedeniniz daha hassas olacağından pijama modellerini tercih ederken pamuklu kumaşlardan üretilmiş pijamaları tercih etmelisiniz. Pamuk kumaş giysiler teri emer ve vücut ısısını dışarı taşıdığı için giyimi rahattır. Pamuklu lohusa pijamalarınızı uzun süre küflü veya direk güneş ışığına maruz bıraktığınızda kumaş yapısı bozulabileceğinden saklamasına özen göstermelisiniz.

Pijama Takımı Bedeni Nasıl Olmalı?

Ön işlem görmeyen pamuk kumaşlardan üretilmiş pijama takımları yıkama sonrası hafif çekeceğinden ve doğum sürecinde annelerin kilo alacağından pijama beden tercihlerinde, normal bedenin bir beden daha büyük pijamaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

lohusa pijama nasıl olmalı
lohusa pijama nasıl olmalı