Ameliyat Sonrası Korse Neden Kullanılır?

Ameliyat sonrası korse kullanım kavramı, sadece plastik cerrahi operasyonlarında yani estetik karın ve göğüs ameliyatları için geçerlidir. Kalça (popo), kol, karın, yan kısım, göğüs veya uyluk bölümünde ameliyat ( liposuction – liposakşın) olan kadınların tamamen doktor kontrolü/tavsiyesi ile operasyon geçirilen bölgeyi kapsayacak şekilde korse kullanabilmektedirler. Ameliyat sonrası yaklaşık olarak 2 ay süre ile korse kullanımını doktorunuz tavsiye etmesi muhtemeldir.

ameliyat sonrası korse neden kullanılır
ameliyat sonrası korse neden kullanılır

Farklı plastik cerrahi operasyonlarına , farklı tipte korse çeşitleri giymek daha uygundur. Ameliyat sonrası korseler, göğüs altından ayak bilekleri seviyesine kadar uzayabilmektedir. Korse boyu, şekli ve modeli tamamen ameliyat olduğunuz bölgeye uygulamak istediğiniz modeli tercihiniz ile alakalıdır. Ameliyat sonrası korse modelleri seçerken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyiniz. Bu yönde farklı markaların, ürün kalitelerine göre ürettiği farklı korse fiyatları bulunmaktadır.

  • Bel korseleri fermuarlı ya da fermuarsız olarak tercih edebilirsiniz. Bu tarz modellerde silikonlu ya da silikonsuz modelleri tercih edebilirsiniz. Kayma yapmasın istiyorsanız silikonlu modelleri tercih etmelisiniz.
  • Kullanmak istediğiniz modelin slip şeklinde olmasını istiyorsanız alttan çıtçıtlı modeller kullanım açısından kolaylık sağlayabilmektedir. Çıtçıtlı olmayan modeller ile tuvalet ihtiyacınızı karşılamak zor olabilir.
  • Normal slip modelleri tercih edebileceğiniz gibi elbise modelinize göre string modelleri de tercih edebilirsiniz.
  • Uyluk bölgesindeki ameliyat sonrası paçalı modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Göğüs estetiği için geçirdiğiniz ameliyatlardan sonra atlet korse ( göğüs bölmeli), boy korse ya da yelek tipi modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Göbek bölgesinden ayak bileklerine kadar olan bölge için tayt korse modellerini tercih edebilirsiniz.

Özellikle son yıllarda dikişsiz lazer teknolijisi ile üretilen dikişsiz korseleri tercih etmeniz, hem ameliyat bölgesinde dikiş baskısını engeller hem de elbise altında kötü görünümü ortadan kaldırır.

Karın Ameliyatı Sonrası Korse

Sadece karın bölgenize uygulamak için göğüs altından uyluk kısmına kadar olan bel korse ya da kullanım alanın daha zengin olması açısından body korse modellerini tercih edebilirsiniz. Ameliyat sonrasında korse kullanımızın kararını tamamen doktorunuza bırakmanızda fayda vardır. Doktorunuz, operasyondan sonra herhangi bir şey kullanmanıza gerek yok derse liposuction sonrası tedavi sürecinde korse kullanımı unutabilirsiniz. Çinkü doktorunuz aynı operasyonu defalarca yaptığı ve devamındaki tedavi süresince hastanın ne giymesi gerektiğini defalarca deneyimlemiştir.