Yeni Şal Modelleri

Tesettürlü ya da açık tarzı tercih eden tüm hanımların vazgeçilmez aksesuarı olan şallar, her geçen gün üretilen en yeni şal modelleri ile kullanıcısının hizmetine sunulmaktadır. Her renk, desen ve ebatda üretilebilen şallar farklı amaçlarda kullanılabilir. Saçlarda, bilek ya da boyunlarda hatta çanta saplarına dolanarak hareket katmak için kullanılabildiği gibi tesettürlü bayanlar için şık ve zarif örtü amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

Özellikle yeni şal modelleri tesettür giyime farklı bir tarz ve zerafet kazandıracak özgün desenlerde ve renklerde sunulmaktadır.

Yeni model şallar nelerdir?

Son zamanlarda tesettür giyime yönelişin arttması, modacıları bu yönde farklı arayışlara sürüklemiştir. Eskiden tek düze ve basit şalların yerini şimdi çok daha şık ve rahat kullanımlı yeni model şallar almıştır.

Özellikle yeni model şallar üretilirken, tüm bayanların tercih edebileceği rahat kullanıma uygunluk gözönüne alınmıştır. Sadece göze hitap etmesi değil, saçtan kayıp, kişiyi rahatsız etmemesi de gerekir.

Modacılar yeni sezon şallar konusunda oldukça iddialı davranmışlar ve birbirinden farklı ürünleri kullanıcısının hizmetine sunmuşlardır. Her bayanın zevki ve giyim şekli farklıdır. Üretilen yeni şallar sadece renk değil, görünüş ve kullanımdaki rahatlık ve şıklığı ile de göz doldurmaktadır.

Yeni çıkan şal modelleri arasında şapkalı, püsküllü, incili ve hatta ponponlu modelleri büyük ilgi görmektedir.

Yeni Moda Şallar mı? Kendisine Yakışan mı?

Kadın, ister açık ister tesettürlü olsun, her zaman şık ve güzel görünmek ister. Özellikle, tesettürlü bayanların en büyük sıkıntısı, kendi giyim tarzlarına uygun modelleri bulamamak ve şal modellerindeki kısıtlı seçim iken, son zamanlarda, kapalı giyime yöneliş, modanın bu konuya el atmasına ve tesettürü seçenlere geniş bir seçenek sunmasına sebep olmuştur.

Ancak her türlü giyimde olduğu gibi burada da kişi yeni çıkan şallar arasında kendi ten ve yüz yapısına uyan modelleri tercih etmelidir. Giyilecek ortam da şal seçerken önemli bir ayrıntıdır. Kişi kendisini tanımalı ve seçimi yaparken kendine yakışan yeni moda şallar arasından tercihini yapmalıdır.

Hangi Tarz Şallar İlgi Görmektedir?

Tesettürlü bayanların vazgeçilmezi şartlar kullanım alanlarına ve kişilerin yaş aralığına göre değişiklik gösterebilir. Günlük kullanımda saten, polyester ve şifon modeller tercih edilmektedir. Rahatlık ve şıklık açısından en fazla tercih edilen yeni çıkan şallar için, yine polyester ürünlerdir. Kolay kırışmaması ve uzun ömürlü olması açısından yine tercih sebebidir. Polyester şallar kolay şekil aldığı için de en beğenilen ürünlerdendir.

Ayrıca yeni moda şallar için seçim yaparken ipek kumaş olması, hem kullanıcısına zerafet hem de şalın daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Başörtüye alternatif  sunulan Şal Seçeneği

Kapalı giyim tarzını seçmiş bayanları tekdüze giyimleri, son zamanlarda bu tarza olan iginin artması nedeniyle, değişmeye başlamıştır. Daha modern tarzda sunulan seçenekler, tesettürlü bayanların yüzünü güldürmüştür. Önceleri, sadece başörtüsü kullanan bayanlara alternatif olarak eşarp şal da denilen, şalın başörtüsüyle birleşerek, hem başı hem omuzları örtmesine olanak sağlayan eşarp şal ortaya çıkmıştır.

Sezonda yeni başörtü şal modelleri her kadının zevk ve isteğine uygun şekilde üretilmekte ve kullanıcısına sunulmaktadır. Bu modeller, kişinin günlük ya da özel günlerde kullanması için tasarlanmış en trend modellerdir.

Bunun haricinde özellikle kullanıcak kişinin yaş aralığına göre sunulan modeller arasında, sadeliği ve şıklığı bir arada sunan yeni sezon şal modelleri bulmak da mümkündür.

Şal ve Başörtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Kapalı giyimin en gözde aksesuarı olan başörtüsü ve şal alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle yeni şal modelleri ve başörtü modelleri arasından kendi yaş ve ten rengine uygun kumaştan olanlar tercih edilmelidir.

Esmer bir bayanın açık renk; açık tenli hanımın ise zıt renkteki daha koyu tonları tercih etmesi gerekir. İpek kumaş, uzun ömürlü ve şıklık açısından tercih edilen bir kumaş olmasına rağmen, yazın daha terletmeyen penye kumaş tercihi uygun olacaktır. Kışın, lacivert, füme ve hardal sarısı renkler bu sene moda iken, yazın daha canlı ve açık tonlar, açık pembeler, açık maviler, beyaz ve açık sarılar revaçtadır.

Polyester günlük kullanım için hem kolay temizlenmesi hem de kolay takılması açısından tercih edilebilir. Model olarak yeni sezon şal modelleri arasında, şapkalı modeller hoş bir seçenek olarak sunulmaktadır. İncili, püsküllü, ponponlu modeller de yeni şal örnekleri arasında farklılık kazandırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir