Yazlık Şal Modelleri

Yaz mevsiminde çok tercih edilen aksesuar çeşitlerinden biri yazlık şal modelleri olmuştur. Yazlık şal modelleri sık sık terleme sorunu yaşayan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Şallar genelde pamuktan ve ipekten yapılmaktadır. Şal kullanımında şalın altında kalan saçlar ve cilt bu şekilde terlemeyi engelleyici bir özelliğe sahip olacaktır. Yaz aylarında şal seçimi yaparken de kadınların ilk tercihleri kendilerine uygun rahat yazlık şal modellerinden geçmektedir.

Binlerce renk arasından ve markadan istediğiniz kumaşta, ölçüde ve özellikte şal modellerini bulabilirsiniz. Penye, pamuk, ipek şallar yaz modası için en çok tercih edilen şallardır, bunun nedeni de şalların terletmemesi, çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilmesi ve eşarbın yerine kullanılabilmesidir. Yaz aylarında desenli, düz renkli şalların kullanım miktarının fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle mavi, yeşil ve açık tonların hakimiyetinde olduğu yaz mevsimi, şalların kalitesini ve özel tasarımlarını da göstermek için bir seçenek oluyor. Bu senenin en çok sevilen yazlık şal modelleri arasında karışık renkli ve uzun şallar bulunmaktadır.

Tesettürlü kadınların yaz tatili için tercih edebileceği sade ürünlere bu sene karışık renkli ve iki renkli yazlık şal modelleri de eklendi. Yazlık şal modellerinin fiyatları on Türk Lirası’ndan başlayıp iki yüz Türk Lirası ve dahasına kadar ulaşabilmektedir. Ürünün kalitesini yazlık şal modelinin yapıldığı kumaş ve üzerindeki baskı ya da detaylar varsa bunlar belirlemektedir.

Yazlık Şal Tercihleri

Şallar, sentetik fiber; pamuk veya ipek kumaştan yapılmış bir üründür. Eşarptan sonra yaz mevsiminde ikinci tercih şallardan olmaktadır. Tesettürlü kadınların giyimlerinin olmazsa olmazı olan şallar, geçmişten bugüne değişik üretimlerde başladı ve günümüzde de şal modası tercihler arasında yerini aldı. Özellikle de yaz mevsiminde terleyen ve kafa rahatsızlığından bunalan kadınlar için çok iyi bir tercih olan yazlık şallar bulunmaktadır. Yazlık şallar, pek çok tesettürlü kadının dolabında bulunan ve basit yıkama özelliğine sahip ürünlerdir.

Kadınlar yazlık şal tercihleri doğrultusunda birkaç noktaya dikkat etmelidirler: şalın kaliteli ve şık durmasını mı istiyorlar yoksa sadece rahat olmayı mı buna karar verilmelidir. Ek olarak, düğün veya özel davet ya da herhangi bir etkinlikleri varsa buna özel şık şal modelleri seçimi yapılmalıdır. Şalın kalitesi ne kadar yüksek olursa kadın o kadar rahat eder çünkü düşük kalitedeki ürün kadını rahatsız edebilir ya da terletebilir.

Tesettürlü kadınların en çok önem verdiği konu olan şal seçimi, mevsimden mevsime farklılık gösterecektir. Yaz mevsiminde ince kumaşlı ve kumaş eğer olabiliyorsa ipekten bir ürün seçilmelidir ki kafa üzerindeki nemi çekebilsin. Günümüzde fazlasıyla artan şal modelleri arasından seçim yapmak zor olmakta ve renkler, desenlerle birlikte ürün çeşidi de gittikçe artmaktadır. Eskiye göre günümüzde kadınlar daha fazla üründen yararlanabilir ve kendilerini en iyi hissettirecek yazlık şal modellerini bulabilecekler.