Yarı Tesettür Mayo

Yarı tesettür mayolar tüm vücudu kapatan mayolara göre biraz daha açık olan mayo modellerini kapsamaktadır. Çok sayıda modeli ile seçim yapma avantajı sunan yarım kol mayo kadınların rahatını düşünerek hazırlanan mayolardır. Vücudun yüz, ayaklar ve eller dışarısında her bölgesini kapatan tam tesettür mayo modellerinden ziyade yarı tesettür mayolar da vücudun belirli kısımlarını kapatacak şekilde yapılmaktadır.

Kadınların yaz aylarında vazgeçilmezi olan yarı tesettür mayo modellerinin erkekler için de seçenekleri bulunmaktadır. Kadınlar ise çok farklı modellerde yarı tesettür mayolara ulaşabilir. Hem en iyi konforu hem de görünüm itibariyle zengin olan yarı tesettür mayolar kullanışlılığı bakımından da kadınların tercihi olmaktadır. Havuz ya da plajda daha rahat hareket edebilmeyi sağlayan yarı tesettür mayolar vücudun yüz bölgesi, dirseklerden ellere kadar ve dizden ayaklara kadar olan bölgeleri açıkta bırakacak şekilde tasarlanmaktadır. Farklı tür modelleri de mevcuttur bu mayo türünün. 

Yarım Mayo 

Yarı tesettür mayolar yarım mayo ismiyle de bilinmektedir. Yarı tesettür mayo modelleri her yaştan bireyin tercihi olabilmektedir. Kullanışlı olması ise en dikkat çeken özelliklerindendir. Yarım mayolar kullanım alanları plaj, sahil, havuz gibi mekânlar olabilir. Kolayca giyilip çıkartılabilirler. Günümüzde bu model mayolar çok sayıda seçenekten oluşmaktadır.

Her marka her yıl farklı modellerle tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Bu nedenle mayo tercihi yaparken modaya uygunluğu da sizler için bir kriter olabilir. Hem kadınlar hem erkekler için üretilen yarım mayo dini bakımdan da uygun seçenekleri içerisinde barındırmaktadır.  Güvenle alınabilecek bir mayo türü olarak satışları da her yıl fazla olmaktadır. Her birinde su tutmama ve terletmeme özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler göz önünde bulundurarak ten rengi ile uyumlu bir mayo seçimi yapılması ile kusursuz bir görünüm elde edilebilir. 

Tesettür Mayo Modelleri 

Tesettür mayolara farklı renk ve model seçenekleri ile ulaşmak mümkün. Çok sayıda desen kullanılarak tasarlanan tesettür mayolar arasında vücut tipine ve zevke uygun tercihler yapmaya elverişlidir.

Her ne kadar ilk üretim sebebi tesettür giyimden yana olan kişiler adına yapılmış olsa da yıllar geçtikçe hemen hemen her markanın modaya uygun, farklı desen ve renklerde ürettiği mayo şeklidir. Yarım kollu modeller içerisinde bulunan yarı tesettür mayo alt parçası bol ya da geniş kesim üretilmektedir. Genellikle tayt modellerin daha fazla tercih edildiğini söylemek doğru olur. Tayt modelleri uzun bir üst parça ile kapatmak hem güzel bir görünüme hem de vücut hatlarını ortaya çıkarmayan bir görünüm sağlanmasına katkı sağlar. Yarım kollu mayo hem kapalı giyimi tercih eden kadınların hem de günlük hayatta açık giyinen kadınların tercihi olabilir. Kesin çizgilerle ayrılan bir kesime hitap etmemekle beraber isteğe göre kullanıma da uygundur. Mayo tayt kısmı tercih edilerek üst kısım için gardırobunuzda bulunan farklı bir üst ile de kullanıma uygundur. Bu noktada kişisel tercih ve zevkler devreye girmektedir. Böylece aynı mayoyu farklı parçalarla da kullanım olanağına sahip olunabilir. 

Kullanışlı Mayo Modelleri 

Kullanışlı mayo modelleri arasında bikini ve mayo gibi modeller bulunduğu gibi muhafazakâr giyim içerisinde bulunan tam tesettür ve yarı tesettür mayolar da yer almaktadır. Her yaştan kadının güvenle tercih ettiği mayo türüdür yarım kol tesettür mayo.  Üç parçadan oluşan bu mayo çeşidi için birçok alternatif söz konusudur. Puantiyeli, çizgili, sade renkler yoğun ilgi görmektedir. Tayt ve kısa kollu üstten oluşan modeller tercih edilmektedir daha çok. Yarı açık mayo içerisinde yelekli modeller dikkat çeken tasarımlar arasında yerini almıştır. Erkekler için tesettür mayolar diz altını açıkta bırakacak şekilde hazırlanarak göbek ile diz bölgesi arası kısım bu mayo türü ile kapatılmaktadır. Bu sayede kadınlar gibi erkekler de daha rahat hareket edebilme özelliğine sahip olarak dinlerini daha iyi yaşama şansına sahip olabilirler. Gençlere yönelik sayısız model yarı tesettür mayo bulunmaktadır. Bu mayo modelleri arasından zevkler doğrultusunda kolayca seçim yapılabilmektedir. Marka tercihi de yapılarak konforlu bir tatil için gerekli olanların başında gelen mayo seçimi tamamlanmış olmaktadır. 

Tesettür Mayo Özellikleri 

Tesettür mayolar hem tercih edilme amacına uygun hem de deniz ve havuzlarda kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Çok bol olması rahatsız edici olacağından vücuda çok bol gelen bir mayo tercihi uygun olmamaktadır. Standart bir bollukta tasarlanan mayolar tesettür kurallarının da dışına çıkmamaktadır. Kadınların havuz ve deniz keyfini doyasıya çıkarmaları için tasarlanan yarı tesettür mayoların özellikleri şunlardır:

  • Su geçirmeme
  • Terletmeme
  • Bronzlaştırma
  • Ağırlaşmayan bir kumaş
  • Kolay yüzme sağlayan su iticilik

Güneşin zararlı ışınlarını önleme özelliği bulunan yarı tesettür mayo modelleri içerisinde tüm bu özellikleri sağlayan bir kumaş tercih edilebilir.. Yeni modeller arasında havuzda kullanım için ayrı, plajlarda kullanıma yönelik ayrı tarz birbiri ile yarışan pek çok model görmek mümkün. Tasarımlarda en sık kullanılan renkler ise lacivert, turuncu, siyah ve mürdümdür. Koyu renklerin yanı sıra canlı renklerin de kullanıldığı yarı açık mayo içim mavi, pembe, sarı ve fuşya renkleri de ağırlıklı olarak tercih edilen renklerdendir. 

Yarı Tesettür Mayo Kimler İçindir? 

Hangi yaşta olunursa olursun tercih edilebilecek mayo türü olan yarım mayo da denilen yarı tesettür mayo sadece muhafakar bireylere hitap etmemektedir. Öncelik olarak muhafazakâr kesimin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretimi başlanmış olan bu mayolar günümüzde orta yaş ve üzeri bayanlara ya da fazla kilolarını saklamak isteyen bayanlara da hitap etmektedir. Yarı tesettür mayolar güneş alerjisi olanlar için alternatif seçenekler arasındadır. Bu mayoların özellikleri arasında güneş yanıklarını önlemek bulunur. Bu sayede de güneşin oluşturduğu sağlıksız yanıkları önlenerek cilt lekelerinin oluşumunun önüne geçilmektedir. Erkekler ve kadınların beraber kullandıkları havuzlarda genellikle kadınlar yarı tesettür mayoları tercih ederler. Kısa kol ve kısa tayttan oluşan mayo ile halka açık denizlerde de rahatlıkla yüzme ve güneşlenme imkanına sahip olunabilir. 

Tesettür Mayo Kaç Parçadan Oluşur?

Modern tasarımlarla oluşturulan yarım kol mayo modelleri belli yaş grupları için üretimi gerçekleştirilen modellerdir. Tesettür mayolar genellikle üç parçadan oluşmaktadır. Eşofman ya da tayt modelden oluşan alt kısım, kısa ya da uzun kollu tercihe göre bol ya da dar bir üst parça ve bone üçlüsünden oluşan tesettür mayolar kadınların tercihleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Su geçirmeyen, dayanıklı bir kumaş türünden elde edilen yarı tesettür mayolar için çeşitli markalar farklı kumaş türlerini kullanabilmektedir. Su geçirmezlik ve rahatlık özelliğini sunan bir kumaş tercih edilmelidir.  Böylece hem hareket kabiliyetiniz kısıtlanmamış olur hem de vücuda yapışmayan bir tesettür mayoya sahip olunabilir. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda üretilen bu mayo çeşitleri farklı kesimlere hitap edecek şekilde tasarlanmışlardır. Haşema olarak da bilinen tesettür mayolar yarı tesettür, genç tesettür mayo olarak gruplandırılırlar. Gruplar her ne kadar ufak farklılıklardan oluşsa da birçok ortak özelliğe sahiptirler.  Su tutmayan bir kumaş yapısı, çabuk kuruması, üç parçadan oluşması gibi ortak özellikler bulunmaktadır. 

Uygun Fiyatlarla Yarı Tesettür Mayo 

Tesettür mayo kategorisi içerisinde yer alan farklı model ve desen seçeneklerini bulundurması nedeniyle fiyatlar da değişim göstermektedir. Marka tercihine göre de değişebilen fiyatlar yarı tesettür mayo modellerinde benzerlik göstermektedir. Bu mayo türünün diz kısmına kadar gelen bir tayt, uzun tunik biçiminde kısa kollu su geçirmeyen bir üst ve boneden oluşması model seçeneklerini kısıtlamaktadır. Fakat farklı markalar her yıl yeni desenlerde ve renklerde mayo tasarlamaya özen göstermektedir. Fiyat çeşitliliğinin fazla olduğu mayo kategorisi içerisinde en ucuz yarı tesettür mayo da bulmak mümkün olmaktadır. Fiyat aralıkları geniş olup çok ucuz fiyatlı çeşitli renk ve modellerde yarı tesettür mayolar bulunmaktadır.