Ucuz Eşarp Modelleri ve Fiyatları

Tesettür giyiminin en önemli tamamlayıcılarından olan eşarp, birçok farklı renk ve desen seçenekleri ile joker parçadır. Bu nedenle eşarp seçimleri kıyafet tercihleri kadar önemlidir. Kıyafetine uyması, ten rengine uyması gibi bazı sebepler hanımlar için oldukça mühimdir. Hem hepsi olsun hem de eşarp ucuz, uygun fiyatlı olsun istenir. Uygun fiyatlı eşarp alırken de kalitesine dokusuna da bakmak gerekir. Ucuz eşarp modelleri ve fiyatları birçok renk ve desen seçenekleri için mevcuttur. Yanı sıra sezon, kalite, doku, marka, kumaş, model gibi seçenekler için de önemlidir. Tabi ki en önemlilerinden biri de fiyatı. 5 tl’den 3.000 tl’ye kadar eşarp bulmak mümkün. Bu nedenle eşarpların fiyatlarını birden fazla özellik belirliyor.

Ucuz Eşarp Seçiminde Eşarbın Sezonu

 Örneğin sezonu. Yeni sezon ve eski sezon eşarplar arasında oldukça fiyat farkı oluyor. Eski sezon yeni sezona göre daha uygun fiyatlı yani daha ucuz eşarp olmaktadır. Eşarbın doku ve kumaşına gelecek olursak bunlar da eşarbın fiyatı için oldukça önemli etkenler.

Bir eşarbın ipek, pamuk, şifon, rayon, twill, viskon gibi birçok kumaş türü bulunmaktadır. Yazın kullanışlı olması bakımından, tok durması bakımından, dokusu bakımından, kullanışlı olması bakımından, yakmaması bakımından olacak şekilde birçok tercih edilme sebebi vardır eşarp kumaşlarının.

Kaliteli Ucuz Eşarp

 Eşarp seçerkenki en önemli konulardan biri de eşarbın kalitesidir. Birçok ipek kumaş olarak satılan eşarp ya da şalların aslında gerçek ipek olmadıkları gün geçtikçe ortaya çıkmaktadır. Aslında elle dokunarak da gerçek ipek olup olmadığını anlamaya çalışabiliriz. Gerçek ipek dokunulduğunda daha yumuşak bir his verecektir. Bu detayı da göz önünde bulundurarak sahte olmayan gerçek bir ipek eşarp ile oldukça şık görünebilirsiniz. Ayrıca ipek eşarp dokusundan dolayı yaz aylarında da terletmeyeceği için seçilebilir. Bu nedenle de eşarbın kalitesi oldukça önemlidir.

Ucuz Eşarp Modelleri

 En pahalı eşarp genellikle ipek eşarplar olup en uygun fiyatlı yani en ucuz eşarp da genellikle rayon ya da twill kumaş türleri olmaktadır. Eşarbın markasına göre de fiyat değişiklik gösterebilmektedir. Her marka kendi eşarbının fiyatını kendisi istediği gibi belirlemektedir. Birçok çeşitli modellerde eşarplar bulunmakta. Çiçekli, tek renk, karışık, çizgili, manzara resimli gibi birçok desen ve modelde eşarp bulunmaktadır. Yaz sezonunda eşarpta çiçek desenleri oldukça ön plandadır. Cıvıl cıvıl, rengarenk bir yaz geçirmek isteyen hanımlar bu tür eşarplardan faydalanabilirler. Çiçekli tasarımların yanı sıra orta kısmı sade kenar kısımlarında faklı desenler bulunan eşarplar da tercih edilebilir. Modeli eşarbın fiyatında çok bir etki göstermese de ucuz eşarp modelleri genellikle düz renk ya da çizgili, basit desenli, hafif çiçek desenli tarzda modeller olmaktadır. Eşarp modelleri ve fiyatları modeline, kumaşına, dokusuna, desenine, markasına, kalitesine göre oldukça değişmektedir. 5 tl ile 3.000 tl arasında her çeşit eşarp bulunmaktadır. Kalitesine, dokusuna vs. dikkat ederek herkes kendi bütçesine göre eşarp alabilmektedir.