Gösterilen sonuç sayısı: 7

Omurga eklemlerinin manyetik pozisyonunu korumak zordur. Duruş, ortopedik sağlık sorunları ve yaşam şekline bağlı olarak omurların proporsiyonu zamanla değişiyor. Kapasitesinin üstünde yüke maruz kalan omurlar ciddi sırt ağrısı çekmenize neden olmaktadır. İleri sevilerde ameliyat gerektiren bu durum için, medikal korse kullanabilirsiniz.


Sırt Korsesi

Kaliteli, konforlu ve kullanışlı korseler, hem erkek hem de kadınlar için özel olarak tasarlanmıştır. Duruş bozukluklarını gidermek, omurga yükünü azaltmak ve sırt kaslarını güçlendirmek gibi yararları olan sırt korse modellerimiz sayesinde ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Medikal Sırt Korsesi

Duruş bozukluğuna bağlı olarak sırtta oluşan kamburlaşma hem özgüven kaybına hem de çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. Dik durarak vücut proporsiyonunu korumak gerekiyor. medikal sırt korseleri, dik durmayı alışkanlık haline getirmenizi sağlayacaktır. Böylece sırt, boyun veya bel ağrılarınız azalmış olacaktır. Beraberinde bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun düzleşmesi ya da disk kayması gibi sorunlarla karşılaşmayacaksınız. Kadınların eklem ve kasları erkeklere göre daha zayıf ve güçsüzdür. Bu yüzden kadın ve erkekler için ayrı ayrı sırt korsesi sunuyoruz.

Sırt Korsesinin Önemi

Sırt korsesi, duruş bozukluğu olan veya dik duramayan kişiler için oldukça önemli bir üründür. Özellikle masa başında çalışan ya da zamanının çoğunu bilgisayar karşısında geçiren kişilerin omur diskleri arasındaki boşluk zamanla artar. Sırt kasları zayıflar ve kambur bir sırt görünümü oluşur.

Bununla birlikte sırt, boyun, bel hatta bacak ağrıları çekilmez bir hale gelir. Özellikle ağrı çeken kişiler sırt korsesi sayesinde duruşunu düzeltiyor ve ağrılardan kurtuluyor. Estetik olarak da vücut proporsiyonu düzelen kişilerin özgüveni de artırmış oluyor. Manyetik balenlerle üretilen dik duruş korseleri özellikle ağrıların hafifletilmesinde büyük yarar sağlıyor.

Sırt Korselerinin Özellikleri

Sırt korsesi yüzbinlerce kişi tarafından kullanılan bir üründür. Doğrudan cilt ile temas ettiği için kaliteli kumaş malzemeden üretiliyor. Ciltte kızarıklık ya da tahriş yapmaz. Özel kumaşı, terlemeyi önler. Yaz, kış rahatlıkla kullanılabilir. Korselerimiz ortopedik özelliğe sahiptir. Ayrıca kaymasını engellemek amacıyla bazı yerlerine yapışkan bezler takılmıştır. Bu bezler kesinlikle insan sağlığına zarar vermez. Korsenin cilt üzerinde kaymadan durmasını sağlar. Ürünlerimiz firmamız garantisi altında satılıyor. Atma, bozulma, aşırı esneme olmaz. Kir tutmaz ve kolay temizlenir. Uzun ömürlü korselerimizi yıllarca kullanabilirsiniz.

Sırt Korse Modelleri

Sırt korse modellerimiz sırt düzleştirici etkiye sahip konforlu ürünlerdir. Vücuda yapışan ve kesinlikle kaymayan korselerimiz arasında sırtı dik tutan, sırtı destekleyen, sırtı düzleştiren, medikal, manyetik ve ortopedik modeller bulunuyor. Sırt ağrısı çekenler için özel üretilen modellerin yanında kadın ve erkek müşterilerimiz için ayrı ayrı modellerimiz de mevcuttur. Ürünlerimiz ekonomik fiyat seçenekleri ve hızlı kargo imkanı ile hizmetinizde.

Sırtı Dik Tutan KorseVücudun duruş şekline postür denir. Sağlıklı bir vücut ile sağlıksız bir vücudun postür şekli aynı değildir. Sağlıklı duruş vücudun her bölgesinin kendi içinde ve diğer bölgeler ile uyumlu ve doğru oranda olması ile sağlanır. Vücudumuzun sırt bölgesinde bulunan boyundan başlayıp kalça kısmında son bulan kemik yapıya omurga denir.

Sağlıklı bir duruşa sahip insanlarda omurga bel kısmında içe doğru kavisli ve sırt kısmında ise hafif dışa doğru kavisli bir yapıya sahiptir. Bu şeklin bozulması sonucu ise bel ve sırt problemleri ortaya çıkar. Duruş bozukluğu adını verdiğimiz bu durum günlük yaşam kalitemizin düşmesine neden olur. Bu durumun oluşmasının çeşitli nedenleri vardır. Yanlış duruş alışkanlıkları, yapılan işler ve fazla kilolar bu durumun oluşmasını sağlar.

Özellikle okul çağındaki çocukları oturma ve yazı yazma sırasındaki duruşları zamanla vücut şeklinin bozulmasına neden olur. Aynı şekilde yetişkinlerin de yanlış duruş alışkanlıkları vücut şeklinin bozulmasını sağlar. Ağır koşullarda çalışan kişilerde de iş yükünün neden olduğu duruş bozuklukları ortaya çıkar. Bu durum çalışma performansının düşmesine ve ağrılara neden olur. Kilo alımı da duruş bozukluğunda etkili rol oynar.

Doğru duruş şeklinde karın kaslarının çok büyük etkisi vardır. Kilo alımı karın kaslarının zayıflamasına neden olur. Zayıflayan karın kasları yüzünden sırt bölgesine daha fazla yük binmesine ve bunun sonucunda da duruş bozukluğunun ortaya çıkmasına neden olur. Sabahları uykudan uyanınca sırtta ağrı, bel bölgesinde ve boyun bölgesinde tutulma olayları olması duruş bozukluğunun belirtileridir.

Bu tarz durumların önlenmesi için egzersiz yapılır veya sırtı dik tutan korse kullanılır. Dikleştiren sırt korse sayesinde istenilen sağlıklı duruş elde edilir. Sırt dik duruş korsesi günlük hayatın işleyişi sırasında rahatlıkla kullanılabilir.

Sırtı Dik Tutan Korse Nedir?

Duruş bozuklukları yaşam kalitesini olumsuz etkilediği gibi ağrılı bir sürecin başlamasına da neden olur. İlerleyen aşamalarda ise kamburluk adını verdiğimiz şekil bozukluğuna dönüşür. Kamburluk, vücut şeklinin bozularak kalıcı olarak kemiklerde şekil değişmesinin olması anlamına gelir. sırt korsesi sayesinde şekil bozukluğunun ilerlemesi engellenir.

Bir süre sonra ise dik duruş sırt korsesi vücudu olması gereken doğal konumuna geçmesi için zorlar. Zamanla vücut bu baskıya karşı koyamaz ve sağlıklı duruş pozisyonunu alır. Sırtı dik tutan korse, vücut anatomisinin düzeltilmesi için özel olarak üretilmiş bir korse çeşididir. Korse yapımında kullanılan malzemenin tamamı doğal olup kimyasal veya alerjen bir madde içermez.

Korsenin içerisindeki bağlama noktaları vücudu sıkıca sarmasını ve kullanım esnasında gevşeme veya çözülme olayının olmamasını sağlar. Korse içerisinde destekleyici ve sıkılaştırıcı ekipmanlar bulunur. Destekleyici ekipmanlar şekil bozukluğunun olduğu bölgelere baskı yaparak vücudu olması gereken şekilde durmaya zorlar. Sıkılaştırıcı ekipman ise bu baskının sürekli olmasını sağlar.

Sırtı dikleştiren korse uyguladığı baskı sayesinde zamanla kemiklerin ve kasları düzelmesine ve olması gereken konuma gelmesini sağlar. Sırt dik duruş korsesi, normal korselerden farklıdır. Normal korseler sadece bir bölgeye etki eder. Dik duruş sırt korsesi ise aynı anda hem bel bölgesine hem de sırt bölgesine etki ederek birden fazla bölgenin onarılmasına yardımcı olur.

Normal korseler de destekleme aparatları bulunmaz. Sıradan bezden yapılmış ve rahatsız edici yapıları vardır. Bu korse çeşidinde ise dik tutma aparatının yanı sıra vücudu rahatsız etmeyen özel malzeme bulunur.

Sırtı Dik Tutan Korse Ne Amaçla Kullanılır?

Şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla en çok başvurulan yöntemlerden biri de egzersizdir. Uzun süren egzersiz programları hem çok yorucu hem de zahmetli bir süreçtir. Sabah, öğlen ve akşam uygulanması gereken egzersiz programları ekstra zaman ayrılması anlamına gelir.

Çoğu kişi ise günlük iş temposu ve ağır iş kollarında çalıştığı için bu programları uygulayamaz. Bu tip durumlarda ise sırt dik tutma korsesi devreye girer. Korse Baskı ve uygulanan baskıyı sürekli tutma ilkesine göre çalışır. Korse, şekil bozukluğuna uğramış kemik bölgelerine baskı uygulama esasına dayalı olarak çalışır. Uygulanan baskı sayesinde kemikler zamanla sahip oldukları yanlış şekli terk etmeye zorlanır.

Kemik yapısı ortama uyum sağlama özelliğine sahiptir. Baskı sayesinde kemikler yavaş yavaş sahip oldukları şekli terk ederek olması gereken şekle dönerler. Bu işlem esnasında korse üzerinde bulunan ayarlanabilir kemerler ile sıkma işleminin miktarı ayarlanır. Bu ayarlama ile sürekli ve kesintisiz bir baskı uygulanır. Baskı sayesinde kaslar ve kemikler istenilen konuma getirilir.

Bu korselerdeki öncelikli amaç şekil bozukluğunu durmak ve sonraki aşamada ise vücudu istenilen şekle getirmektir. Bu sayede de egzersiz yapma şansı olmayan kişilerin günlük işlerini yaparken bir yandan da sağlıklarına kavuşmaları sağlanır. Korsenin kullanma amaçlarında birisi de yaşam kalitesini yükselterek insanların günlük hayata daha iyi motive olmalarını sağlamaktır. Ergonomik yapı sayesinde korse gün boyu kullanıma uygundur.

Sırtı Dik Tutan Korse Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Sırtı dik tutan korselerin günlük yaşamdaki kullanım süresi diğer korselere göre farklılık gösterir. Normal korseler gün boyu kullanıma uygun değildir. Gün boyu kullanılan korse terleme ve vücutta tahrişe neden olur.

Ayrıca korsenin yapısındaki malzeme zamanla deforme olarak kendini bırakır ve özelliğini kaybeder. Bu durumda da kullanıcıya hiç bir faydası dokunmaz. Sırtı dik tutan korsenin kullanım sıklığı şekil bozukluğunun miktarına ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Şekil bozukluğu çok az olan kişiler gün içerisinde belirledikleri bir zaman diliminde korseyi kullanabilirler. Bu zaman dilimi bir bütün olabileceği gibi belirli aralıklarla da olabilir.

Önemli olan kişinin beklentilerinin oluşmasıdır. Ağrı hissinin ortadan kalkması ve şekil bozukluğunun ortadan kalkması sonucu kullanıma ara verilir. Şekil bozukluğunun ileri derecede olduğu kişilerde ise korsenin kullanımı daha sık olmalıdır. Bu kişiler korseyi gün boyu kullanabilirler.

Şekil bozukluğu ileri derecede olan kişilerde duruş biçiminin yanında şiddetli ağrı sürecinin de olduğu bir süreç yaşanır. Bu kişiler günlük işlerinde ve normal yaşantılarında çok zorlanırlar. Korse, yapısı sayesinde gün boyu kullanıma müsaittir.

Gün boyu kullanım sırasında ağrıları en aza indirerek günlük işlerin yapılmasına ve yaşam kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Şekil bozukluğunun durumu ne olursa olsun korse, günlük yaşam içerisinde sürekli kullanıma uygundur. Sürekli kullanım sayesinde oluşan olumsuzluk ortadan daha kısa sürede kaldırılır.

Sırtı Dik Tutan Korse Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Sırtı dik tutan korselerin vücut bütünlüğünü sağlama ve bunu devamlı hale getirme gibi faydaları vardır. Vücut şeklini olması gereken konuma getirerek yaşam kalitesinin daha yüksek olmasını sağlar. Ayrıca sırt ve bel bölgesinde oluşan ağrıları en aza indirerek sürecin daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur.

Korse içerisindeki desteklik sağlayan yapı gün içinde dik durmayı sağlayarak bunun için ekstra çaba harcanmasına ihtiyaç duyulmasını ortadan kaldırır. Normal korseler de oluşan terleme, tahriş olma ve vücutta oluşan rahatsızlıklar bu korse çeşidinde görülmez. Korsenin sağlık açısından bir zararı yoktur.

Kullanılan malzeme kalitesi sayesinde de vücut yapısında herhangi bir oluşmasına neden olmaz. Bu yüzden istenilen sıklıkta rahatça kullanılabilir. Dik durma korselerinin yapı ve kullanım açısından normal korselerden farklı olduğu unutulmamalıdır.

Medikal Sırt Korsesi


Günümüzde popülaritesi artan medikal sırt korsesi çeşitli sebeplerle yana veya öne doğru eğilen omurgayı, sırtta hissedilen büyük ağrıyı ve duruş bozukluğunu tedavi eder.

Çeşitli sebeplerle, sırtta bulunan omurga eklemleri öne veya yanlara doğru eğilir, bu durum da sırtın dik durmasını engeller. Bu bozulmanın nedeni kalıtım ve çalışma pozisyonu olabileceği gibi ağır kaldırma veya eğimli durumda fazla kalma gibi nedenler olabilir. Bu nedenler ile birlikte başka bir fizyolojik rahatsızlık, omurga kemikleri arasındaki boşluğu değiştirecek ve bozulmaya sebebiyet verecektir.

Kadınlara göre daha ağır işlerde çalışabilen erkek bireyler bu sırt ve omurga ağrılarından en çok şikayetçi olan gruptur. Günün büyük bir saatini yorucu iş temposunda geçiren ve omurga kemiklerinden kaynaklanan sıkıntılar yüzünden ağrı çeken erkek bireyler sırt korsesi medikal ürününü kullanarak bu sıkıntılarından kurtulabilir.

Kadın kemikleri erkek kemiklerinden daha esnek ve ince yapıda olduğu için kadınlar bu omurga ve sırt ağrıları gibi fiziksel hastalıktan daha fazla etkilenebilirler. Bu nedenle, sırt düzeltme korselerinin kullanımı sadece erkekler için değil, aynı zamanda kadınlar için de yararlıdır.

Medikal sırt korsesi ürünü bireyin omurga eklemlerini düzeltip sırt ağrılarını giderdiği gibi bireye dik ve sağlam bir duruş da kazandırmaktadır. Kullanan kişiye destek veren bu sırt korsesi medikal ürünü hem pratik hem de çok popüler bir üründür.

Ürünün siyah renkte olması kişinin giydiği kıyafetin arkasında gözükmemesini sağladığı gibi ürün hiçbir şekilde dışarından belli olmaz.

Yıllarca hep aynı pozisyonda çalışan erkek ve kadınların sırtlarında ağrıların, omurgada bükülmelerin ve duruş bozukluğunun görülmesi çok olası bir durum olduğu için çalışan bireylerin sırt korse kullanması onlar için çok yararlıdır.

Medikal Sırt Korsesi Nedir?

Sırt korsesi medikal ürünü, herkese ortaya çıkan omurga hastalıklarının neden olabileceği, tümsek gibi anormal duruşları tedavi etmek için kullanılan özel bir üründür. Bu ürün dünya çapında erkekler ve kadınlar tarafından sıkça tercih edilir ve bu ürün, insanlar arasında sırt fleksiyonu ve sırt ağrısı insidansı ile doğru orantılı bir şekilde yayılır.

Özenle seçilmiş kumaşlardan yapılan bu ürün, cildi tahriş etmez kızartmaz ve kaşıntı yaptırtmaz özelliğine sahiptir. Terletmeyen ve rahatsızlık veremeyen bu özenle seçilen kumaş elastik yapıda olduğu için herkesin bedenine rahatça uyar ve tam oturur. Elastik kollarında yine insan cildine herhangi bir zararı bulunmayan yapışkan beze sahiptir.

Bu yapışkan bez ürünü bedene sıkıca yapıştırır ve ürününün yukarıya doğru çıkmasını veya aşağıya düşmesini engelleyerek ürünü dengede tutar. Bu yapışkan kumaşların yanında medikal sırt korsesi ürününe destek sağlayıp olası bir kaza ve düşme gibi ani olaylarda hem korseyi hem de bireyin sırtını koruyan özel kelepçeler mevcuttur. Bu kelepçeler korsenin dayanıklılığına dayanıklılık kattığı gibi bireyi rahatsız etmez ve dışarından belli olmaz.

Medikal Sırt Korsesi Ne Amaçla Kullanılır?

İnsanların Bilişim Çağı adı verilen bir dünyada yaşadığı için yediden yetmişe herkes günün büyük bir çoğunluğunu elektronik cihazının ekranına bakarak geçiriyor. Bu durum baş ağrısına ve boyun ağrısına sebebiyet verdiği gibi sırt ve omurga ağrılarına da sebebiyet vermiştir.

Uzun süre ekrana bakmak omurga kemiklerinin sürekli ve yüksek basınç altında kalması ile eğilmesi, kambur oluşması ve duruş bozukluğu gibi insan fizyolojisine ve psikolojisine son derece zararlı bozukluklara neden olur. Bu ve bunun gibi her durumda sırt korsesi medikal ürünü tercih edilip kullanılmalıdır.

Satın alma kolaylığı ve düşük fiyatı sayesinde sırtı ve omurgası hakkında en ufak bir şüphe duyan bireylerin aldığı medikal sırt korsesi insanlar tarafından genelde şu amaçlar için kullanılır:
 • Boyun, sırt ve omurga ağrısı tedavisi için kullanılır.
 • İnsanlar arasında yaygın bir şekilde görülen kambur ve diğer bükülme rahatsızlıklarında tercih edilir.
 • Dik duruş bozukluğu hastalığının tedavisi için en gerekli materyaldir.
 • Omurga sistemi rahatsızlıklarında tüketilir.
 • Kalıtsal olarak genetikten taşınan omurların ve omur eklemlerinin normal olmayan duruşunu düzeltmek nedeni ile de tercih edilir.
Medikal sırt korsesi ürünü tüm sırt ve omur rahatsızlıklarına iyi gelmesi özelliği ile birçok insan tarafından tanınır ve sırt ve omur ağırlarına ve duruş bozukluğuna iyi gelir.

Medikal Sırt Korsesi Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Belirtildiği üzere insanların yaklaşık günün 10 – 11 saatini, bilgisayar, televizyon ve telefon ekranına bakarak geçirdiği bu dönemde geçmiş dönemlere kıyasla daha az görülen sırt, omurga ve kaburga bozuklukları bu dönemde artmış ve insanların en çok yakındığı bir konu haline gelmiştir.

Bu durumun en temel, pratik ve ucuz yolu olan medikal sırt korsesi ürünün kullanılması her bireye fayda sağladığı gibi bu ürünün hangi durumlarda ve ne kadar süre ile takılması gerektiği herkes tarafından bilmelidir. Her omurga ağrısının farklı bir sebepten meydana gelmesi ve her duruş bozukluğunun değişik nedenleri olması sebebi ile bu ürünün kullanım süresinin stabil olmamasını sağlamıştır.

Ancak sırt korsesi medikal ürününü çalışan erkek ve bayanların çalışma süresince günde yaklaşık 8 saat kullanarak bu durumu 21 gün devam ettirmesi gerekmektedir. Ürünü kullanan kullanıcılar, 21 gün sonra muhakkak ara vermeli ve sırt eklem ve kemiklerinin tembelleşmesini önlemelidir.

Çalışmayan bireyler uyandıktan sonra otururken veya ev işi gibi yorucu işleri yaparken 3 hafta, günde yaklaşık 5 saat bu ürünü kullanarak çektikleri omurga ve sırt ağrılarından kurtulabilir. Bunun yanı sıra kullanılan 3 hafta sonrası en az 5 gün olacak şekilde ara vermeleri kullanan birey için yarar sağlamaktadır.

Ürünün sırt ve omurga sağlığına iyi geldiği gibi insan cildine ve metabolizmasına herhangi bir zararı dokunmaz. Ancak bu durum belirlenen kullanma sürelerine uyulunca gerçekleşmekte olmakla beraber kullanıcı bu süreyi aşarsa omurga kemiklerine zarar verebileceği gibi bu süreyi tamamlayamaz ise de ürünün sağladığı etkiyi tam hissetmeyebilir.

Ortopedik Sırt Korsesi


Ortopedik sırt korsesi nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir, zararları nelerdir, ne amaçla kullanılır ve ne kadar zaman kullanılması uygundur gibi soruların yanıtını bu yazıda bulmak mümkündür. Son yıllarda daha yoğun kullanılmaya başlanan bir ürün olan sırt ve bel korseleri, insanların çoğunluğunun tercihi haline gelmiştir.

Teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı olarak artan sırt korse kullanımı, bilgisayar başında geçen zamandan kaynaklanan sırt ve bel ağrıları, masa başı işlerde ve benzeri pozisyonlarda meydana gelen kamburluk gibi ciddi sorunlar karşısında çözüm amaçlı, doktorlar tarafından önerilen ya da özel olarak tercih edilen korseler kullanılmaktadır.

Ortopedik Sırt Korsesi Nedir?

Ortopedik sırt korsesi, insanların sırtında veya belinde meydana gelen ağrılarına çözüm olması amacıyla kullandıkları bir ürün olduğu gibi kamburluk, sırtta meydana gelen eğrilik ve duruş bozuklukları için de kullanılan ürünün adıdır. Toplumda yaygın olarak bulunan bel ağrıları, sırt ağrıları ve duruş bozuklukları karşısında tercih edilen korseler, ne derece sağlıklıdır, gerçekten insanlara fayda veriyor mu bunu uzman kişilerden, bu ürünü kullanan ve tecrübe etmiş kişilerden öğrenmek gerekir.

Toplumda halk tarafından tercih edilen normal korse olduğu gibi ortopedik olanları da vardır ve ortopedik olanların daha sağlıklı olması ihtimali daha yüksektir. Hangi sırt korsesi olursa olsun muhakkak doktor gözetiminde ya da doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Ortopedik Sırt Korsesi Ne İşe Yarar?

Yurdumuzun dört bir yanında karşılaşılan ve genel bir sorun haline gelen duruş bozukluğu, bel ve sırta oluşan sebepsiz ağrı şikayetleri hızla yaygınlaşmaktadır. Okul seviyelerine kadar inen bu şikayetlere çözüm olarak ortopedik sırt korsesi bulunmuştur. Birçok insanda olan ve sebebi bilinmeyen ağrıların rahatlamasında korseler, yardımcı rolünü üstlenmiştir. Ağrıların hafiflemesine hatta tamamen ortadan kaybolmasına vesile olan korseler, halk tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

Duruş bozukluğu olan kişilerin de fizik tedaviye gitmek yerine bu ürünü tercih ettikleri görülmektedir. Ortopedik bir yapıya sahip olan korseler, bel ve sırtta rahatlama sağlayarak ağrıların azalmasına hatta tamamen ortadan kaybolmasına sebep olmaktadır. Sırtı dik tutma özelliğiyle de ciddi bir rahatsızlık olmadığı sürece duruş bozukluklarına bir nebze çözüm olmaktadır.

Ortopedik Sırt Korsesi Ne Amaçla Kullanılır?

Ortopedik sırt korsesi kullanımı, insanlarda daha rahat hareket etmelerini sağlamaktadır. Otururken meydana gelen ağrıların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Ne kadar sırt desteği kullanılsa da ortopedik korseler, kasların daha kontrollü hareket etmesine yardımcı olarak rahat bir şekilde oturmaya, doğrulmaya, ayağa kalkmaya ya da çalışmaya yardımcı olmaktadır.

Medikal ürünler arasına giren sırt korseleri, genellikle doktor önerisiyle kullanılmaktadır. Meydana gelen ağrı ve benzeri şikayetlerde başvurulan ilk yer hastanelerdir. Doktorların muayenesi sonucu ciddi bir durum söz konusu değilse ve acil müdahale gerektirmeyen bir durum varsa doktorların tavsiye edeceği şey, bu ağrılardan kurtulmak için düzenli bir şekilde korse kullanımıdır. Korse hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın doktor tavsiyesine uymakta her daim fayda vardır.

Ortopedik Sırt Korsesinin Çeşitleri Nelerdir?

Ortopedik sırt korsesi farklı çeşit ve modellerde üretilmiş ve piyasada satışa sunulmuştur.

Bunlardan bazıları şu şekildedir:
 • Sırtı dik tutmak için üretilmiş sırtı dik tutan korseler,
 • Bayanlar için tasarlanmış bayan sırt korsesi,
 • Erkekler için tasarlanmış erkek sırt korsesi,
 • Bel ve sırt ağrılarını hafifletmesi için sırt destek korsesi,
 • Medikal sırt korsesi,
 • İçerisinde ki manyetik madde sayesinde negatif enerjiyi pozitife çevirerek rahatlama sağlayan manyetik sırt korseler,
 • Duruş bozukluğu olanlar için sırt düzleştirici korseler,
 • Sırt ağrısı için özel tasarlanmış sırt ağrısı için korseler,
Kullanım rahatlığı ve daha faydalı olan ortopedik korse olmak üzere dokuz çeşit korse çeşidi bulunmaktadır.

Erkek Ortopedik Sırt Korsesi

Erkeklerin kullanımı için tasarlanmış, normal ebatlardan biraz daha farklı, erkek vücuduna göre tasarlanıp üretilmiş ortopedik sırt korsesi, erkekler için tercih edilen bir üründür. Ağır işlerde çalışan erkelerin bu ürüne daha çok ihtiyaç duyduğu şüphe götürmemektedir. Ağır işlerde daha rahat çalışabilmek, kasların daha rahat olması ve ani hareketlere karşı koruyucu özelliğini olması sayesinde bir nevi vücudu koruma altına almaktadır.

Bayan Ortopedik Sırt Korsesi

Bayanlar daha naif bir yapıda yaratıldıkları için fazla ağır işlere vücutları dayanmamaktadır. Genellikle masa başı işlerde bile çabuk yorulan ve zamanla bel ağrıları ya da sırt ağrıları oluşabilen bayanlar için özel olarak tasarlanmış ortopedik sırt korsesi, esnek bir yapıya sahiptir. Dayanıklı, çok amaçlı, konforlu duruşuyla bayanların sırtını ve belini kavrayan korseler, daha rahat hareket etmeyi sağlar. Vücudun terlemesini önleyerek ekstra rahatsızlık oluşturmaz. Bayanların iş yoğunluğu karşısında kurtarıcı olarak kullandıkları korseler, bedenlerini rahatlatmakta ve her türlü ağrılara çözüm olmaktadır.

Ortopedik Sırt Korsesi alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ortopedik sırt korsesi kullanımında sağladığı rahatlık ve kolaylık sayesinde daha çok tercih edilen bir üründür. Bu ürünü alırken nelere dikkat etmeli, nasıl bir ürün satın almalı ve hangi amaçla kullanılacağını bilerek ürün alınmalıdır. Aksi durumlarda sağlığa fayda sağlamak yerine daha çok zarar teşkil etmektedir. Piyasa da birçok korse çeşidi satılmaktadır. Bazı korseler bedeni dinlendirirken bazıları vücuda tembellik vermektedir. Korse seçiminde dikkat edilecek bazı püf noktalar vardır ve bunlara çok dikkat etmek gerekmektedir.

Sırt korsesi alırken, konforlu ve malzemenin kaliteli oluşu muhakkak gözden geçirilmesi gereken noktalar arasındadır. Korse alırken hangi amaç için alındığı kesinlikle bilinmeli ve ona göre korse tercihi yapılmalıdır. Terleten özelliklere sahip malzemeden üretilen ürünleri tercih etmek de doğru değildir. Yoğun bir tempoda çalışan insan zaten terleyeceği için ekstra terleten bir ürünün tercih edilmesi kişiyi daha çok rahatsız edecektir. Korse tercihi yapmadan önce muhakkak bir hekim tavsiyesi almalı ve ona göre ürün satın alınmalıdır.

Ortopedik Sırt Korsesi Kullanım Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Ortopedik sırt korsesi uzun süre kullanılması vücudu tembelleştirir. Korselerin belli kullanım sureleri mevcuttur ve bu kullanım sürelerine uymak gerekir. Genellikle tavsiye edilen kullanım süresi 21 günden ibarettir.

Bazı korselerin kullanımı işe göre değişkenlik gösterir. Ağır, bedeni yoracak fiziksel kuvvet gerektirecek işlerde korse kullanımı bedene destek ve yardımcı olmaktadır. Ağır ameliyat geçiren kişilerinde destek amaçlı korse kullanması gerekmektedir. Doktorların önerdiği süreye uymalı ve fazla kullanımından kaçınılmalıdır.

Korselerin kullanıldığı süre içerisinde kirleneceği için temizliğine dikkat etmeli, nasıl temizlenmesi gerektiği konusunda verilen talimatlara uyarak korselerin temizlenmesi yapılmalıdır. Korseler temizlenmediği zaman vücuda fayda sağlamak yerine içerisinde barındırdığı mikroplardan dolayı cilde zarar vermeye ve cildi tahriş etmeye başlayabilmektedir.

Ortopedik Sırt Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Ortopedik sırt korsesi kullanmanın insanlara birçok faydası vardır. İnsanlar, çeşitli işlerde ve çeşitli yoğunluklarla çalışmaktadırlar. Korseler hayatın bir ihtiyacı olduğu gibi bazı durumlarda gereklidir.

Korse kullanımının faydaları arasında şunlar sayılabilir:
 • Ergenlik döneminde olan çocuklarda meydana gelen duruş bozukluklarını gidermeye yardımcı olur.
 • Duruş bozukluğundan kaynaklanan rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Sırtı yumuşak ve daha güçlü kavradığı için kasların rahatlamasına yardımcı olur.
 • Ağır işlerde çalışanlar için vücuda destek olması amacıyla kullanılır.
 • Yeni ameliyat olmuş kişiler içinde vücudu korur ve daha rahat hareket etmesine yardımcı olur.
 • Bel ve sırt ağrıları olan kişilerin ağrılarından kurtulmasına yardımcı olur.
 • Masa başı çalışanlar için bir nevi destek görevi görmektedir.
 • Oturmak, kalkmak, yürümek gibi günlük eylemlerin yapılmasında daha esneklik sağlar.
 • Sırt ve bel kaslarının daha rahat hareket etmesini sağlar ve vücudun rahat olmasına yardımcı olur.
 • Pek çok faydayı bünyesinde barındıran korseleri, almadan önce doktora muhakkak danışmak ve bu ürünü alırken özelliklerine dikkat ederek almak gerekmektedir.
Ortopedik Sırt Korsesinin Zararları Nelerdir?

Ortopedik sırt korsesi kullanımında faydaların olmasının yanında zararları da bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı şöyledir:

Amacının dışında kullanılan korseler hiçbir fayda sağlamadığı gibi vücudu daha çok yorarak zarar vermektedir.

Duruş bozukluğu için kullanılan korselerin hastalık derecesine dikkat etmeden ve süresine dikkat etmeden kullanılması halinde daha büyük sıkıntılara yol açmaktadır.

Duruş bozukluğu olan kişilerin doktor önerisi ve tavsiyesi olmadan korse alıp kullanmaları da sakıncalıdır.

Uzun süre kullanılması vücuda tembellik verdiği için belirtilen süre içerisinde kullanıma dikkat edilmelidir. Bunların dışında ciddi yan etkileri bulunan bir ürün değildir

Ortopedik Sırt Korsesi Fiyatları Nasıldır?

Ortopedik sırt korsesi çeşitlerine göre fiyat değişikliği gösterse de genellikle aynı fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. İnsanların rahatlıkla elde edebilecekleri fiyatlarda satışa sunulan korseler, kalite, konfor ve kullanım kolaylığı açısından da en çok tercih edilen ürünler arasında ortopedik olanıdır. Ortopedik olan korseler, vücut için daha sağlıklı ve uygun olduğu gibi fiyat bakımından da uygundur.

Sırt Destek KorsesiSırt destek korsesi bel ve sırt bölgelerindeki ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kamburluk gibi duruş bozuklukları sebebi ile ortaya çıkan rahatsızlıkların da giderilmesine yardımcı olur. Sırt destekli korse, sırt destekli korse olarak da bilinir ve bu korse modeli genellikle duruş bozukluklarının düzeltilmesinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Kişinin eğik durmasına sebep, omurgada meydana gelen eğilimler ile kemiklerin dışarı doğru kıvrılmasıdır. Omuzlarda yuvarlama ve çökme kifoz oluşumunu meydana getirir. Korse kullanımı ile sırt korse tarafından sağlanarak omuzların daha dik durmasını ve omurga eğriliğinin azalmasına destek olur.

Sırt destek korsesi medikal bir üründür ve genellikle doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanılmalıdır. Eğer dik duramıyorsanız, duruş bozukluğu yaşıyorsanız veya bel ve sırt ağrılarınız varsa ilk olarak doktorunuza danışmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Sırt destekli korse kullanacak kişiler bu korselerin gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorlar. Araştırmalar ve deneyler sonucunda duruş bozukluğu yaşayan kişilerin 21 gün düzenli sırt destekli korse kullanımı sonucunda sırt destekli korse kullanmasının, kişilerin duruşlarını daha düzgün bir hale getirdiği sonucuna ulaşılmıştır.

Korse tarihte kadınlar tarafından bulunmuş ve kullanılmıştır. Kuşkusuz, kadınlar tarih boyunca görünümlerine ve güzelliklerine önem verdiler ve bu yönde gerekli her şeyi yaptılar. Bu çabaları kadınların korseyi bulmasını sağladı. Korseyi ilk kullananlar Minos’lu kadınlardır. Korsele kullanarak anlık ince, zarif ve şekilli bir vücut hattına sahip gibi gözükebilirsiniz. Tabii ki korseleri istikrarlı ve düzenli şekilde kullandığınızda kilo vererek vücudunuzun korsesiz şekilde istediğiniz şekilde durmasını sağlayabilirsiniz.

Sırt Destek Korsesi Ne Amaçla Kullanılır?

Her vücut farklı bir yapıya sahip olmasına rağmen, ergonomik koşullar altında vücudun belirli bir duruş vardır. Okulda çalışırken, evde iş yaparken veya iş yerinde çalışırken sürekli eğilirseniz, omurganızın bükülmesine neden olursunuz ve sadece kifoz değil, aynı zamanda skolyoz ve fıtık ağrılarınız olmaya başlar. Duruş bozukluğu düzeltilmediğinde veya önlenmediğinde, gelecekte daha fazla soruna neden olur.

Dik durmak için korse kullanılması sırta güçlü ve esnek bir destek sağlar. Sırt desteği korse ile sağlanarak omuzların dik durmasını sağlanır ve omurga eğriliğini önler. Bu nedenden dolayı vücut yapısına uygun olmayan koşulların omurgaya zarar vermesini önlemek için sırt korsesi kullanabilirsiniz. Sırt destekli korselerimiz ayarlanabilir özelliktedir. Bu sayede vücudunuza göre ayarlayarak gün içerisinde daha rahat ve daha esnek hareket etmeniz sağlanır.

Skolyozda, özellikle 25 derecenin üzerindeki eğimler büyüme ile birlikte hızla artabilir. Sırt destekli korse‘nin amacı, çocuğun büyüme yaşı boyunca skolyozun ilerlemesini önlemektir. Sırt destek korsesi skolyozu tamamen düzeltmeyebilir, ancak ilerlemesini önler.

Ayrıca korse kullanımı bedeninizin olduğundan daha küçük görünmesini ve kilo vermenizi sağlar. Korselerimizi kullanarak bölgesel yağ yakımını artırabilirsiniz. Korse kullanımının kilo verme etkisi bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış ve karın, kalça ve leğen bölgesindeki yağların gittiği görünmüştür. Korsenin kilo verdirme etkisinin artmasını sağlamak için korseyi giymeden önce karın çevrenize bakım veya masaj yağları sürerek dairesel hareketler ile masaj yapabilirsiniz.

Sırt Destek Korsesi Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Gün içerisinde çok pratik olarak kullanıla bilen sırt destekli korselerimizi, kıyafetlerinizin içinde veya üzerinde giyebilirsiniz. Sırt destekli korselerimiz, vücut yapısını tamamen kavrayan ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bel bölgesini tamamen sarar ve kişinin kilosuna ve vücut yapısına bağlı olarak daha sıkı veya daha geniş olarak ayarlanabilir. Gün boyunca istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. 1-2 saat giydikten sonra çıkarabilirsiniz.

Tam etkiyi görmek istiyorsanız, 21 gün boyunca her gün düzenli ve etkili kullanım sağlayın. Skolyoz ve diğer duruş bozuklukları için doktor tavsiyesini dinlemeniz sizin için daha iyi ve daha etkili olacaktır. Genellikle skolyoz için sırt destekli korse iskelet büyümesi bitene kadar günde 23 saat kullanılmalıdır. Bir süre günde 23 saat kullanıldıktan sonra sadece gece kullanılır ve daha sonra sırt destekli korse kullanımı bırakılır.

Sırt Destek Korsesi Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bugün birçok insanın dik durma sorunları var. Özellikle ergenlerde bu durum çok daha fazla görülmektedir. Yanlış duruşu düzeltmeye yardımcı olan sırt destekli korselerimiz, duruş bozukluğunu ve duruş bozukluğu nedeniyle oluşan diğer tüm rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur. Sırta yumuşak ve güçlü bir destek sağlayan bu sırt desteği korselerimiz, bel ve sırt bölgesinde meydana gelebilecek ağrıyı da azaltmaya yardımcı olur.

Sırt desteği korse ile sağlanan korselerimiz de manyetik teller bulunmaktadır. Sırt destekli korseler, rahat ve esnek bir yapıya sahiptir. Bu sayede gün içerisinde rahat hareket etmenizi sağlar. Bu manyetik teller aynı zamanda kısa sürede ağrının giderilmesine de katkıda bulunabilir. Fiziksel güç gerektiren bazı durumlarda, belinizin zarar görmesini ve ağrısını önleyebilir. Kişinin eğilme ve oturma gibi günlük aktiviteleri gerçekleştirmesine yardımcı olur. Sırt kaslarının daha verimli çalışmasını ve güçlendirilmesini sağlar.

Bunlar dışında yanlış veya gereksiz kullanımlarda korselerin zararı bulunmuyor. Bunun nedeni genel olarak insan vücudu için kambur olmasıdır. İnsan vücudu normalde de kambur olduğu için sırt destekli korse kullanımının yan etkisi yoktur. Ancak kullanırken genelde dikkat edilmelidir. Bel gölgesini fazla sıkarak zorlamak iç yağların zarar görmesine ve kabızlık, mide krampları, hazımsızlık, iç kanama, organ zedelenmesi, nefes alma güçlüğü, bayılma gibi birçok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumların dışında bir yan etki meydana gelmez.

Durumunuzun derecesine ve tedavi edilebilirliğine göre, duruş bozukluğunu düzeltmek veya sırt ağrısını hafifletmek gibi birçok amaç için sırt destekli korselerimizi kullanabilirsiniz. Kifoz derecesi 50 cm eğimli ise, doktora gitmeli ve tavsiyeye göre kullanmalısınız. Rahatsızlığınız nedeniyle bir operasyon geçirmeniz gerekiyorsa, zayıflamış kaslarınızı bir sırt desteği kullanarak güçlendirebilirsiniz.

Sırt Düzleştirici KorseÇeşitli nedenlerle, sırtımızdaki omurga eklemleri öne veya yana doğru eğilir, bu da kamburlarımızı dik yapmaz. Bu bükülmenin nedeni kalıtım, çalışma pozisyonu, ağır ağırlık kaldırma veya sürekli bükülme olabilir. Bu nedenler ve herhangi bir fizyolojik dengesizlik, omurga eklemleri arasındaki boşluğu değiştirecek ve bükülmeye neden olacaktır.

Kadın kemikleri erkek kemiklerinden daha elastik olduğu için kadınların fizyolojik bozuklukları daha fazladır. Bu nedenle, sırt düzleştirici korse ürününü yalnızca erkeklerin değil kadınların da kullanması yararlıdır. Bu ürün sadece sırt omurga eklemlerinize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların filtreleme işlemi sırasında dik bir duruş sergilemelerine izin verir. Bu sırt düzleştirme korse ürünü, hem pratik hem de popüler olan üründür.

Bu ürünün siyah renkte olması, ürünün giysilerin arkasından görünmesini engelleyip ayrıca sırt düzleşmesi için korse ürünü dışarından belli olmaz Günümüzde, bu tür sırt destek cihazı, çalışma süresince saatler boyunca bir masaüstü bilgisayarda çalışan kadınlar ve erkekler için gereklidir, çünkü sırtlarında herhangi bir hastalık oluşabilir.

Sırt Düzleştirici Korse Nedir?

Düzleştirici sırt korse, herkeste ortaya çıkabilecek omurga hastalıklarının neden olduğu kambur gibi duruş bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan özel bir üründür. Bu ürün dünya çapında kadın erkek, genç yaşlı demeden kullandığı bir ürün olup günümüzde sırt eğilmelerinin ve sırt ağrılarının yaygınlaşması ile doğru orantılı bir şekilde yaygınlaşmıştır.

Özel plajı sayesinde cildi kızartmaz, terletmez veya tahriş etmez, böylece herkes bu ürünü satın alabilir ve güvenle kullanabilir. Bu özel kumaş insan derisinde rahatsızlık hissetmez ve esnek yapısı herkesin vücuduna uyabilir. Korseler arkadan düşmez, ancak üründeki elastik kolun ucuna yapışan yapışkan kumaş sayesinde arkaya sarılır, bu yapışkan kumaş cildi tahriş etmez veya cilde zarar vermez.

Bu bantların yanı sıra, korse dayanıklılığını artıran ve acil bir durumda emniyet kemeri görevi gören klipsler vardır. Bu klipsler cilt ve korse kullanıcılarını rahatsız etmez, korse bütünlüğünü ve işlevini sağlayan özel klipslerdir. Bu ürünün sarmaşıkları incedir ve bele oturur, giysinin arkasından görünmez ve dışarıdan değildir.

Sırt Düzleştirici Korse Ne Amaçla Kullanılır?

Şimdi, işlerin çoğunun bilgisayar veya telefon ekranlarında yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum vücudumuzun, boynumuzun ve omurganızın eklem yırtılması veya kemik boşluğu açılması gibi ekranın insan bedenine uyguladığı rahatsızlıklar ile sürekli yüzleşmesine neden olacaktır. Bu hastalıklar duruş bozuklukları nedeniyle yetersiz özgüven, spor veya diğer işlerde zorluk, bel ağrısı, basit çömelme egzersizleri yapamama ve zayıf görünüm gibi problemlere neden olur.

Ameliyat gibi çok fazla bütçe, risk ve tedavi korkusu yerine, daha pratik, kolay ve insan dostu bir sırt düzeltme korsesi ürünü seçmelisiniz. Kifoz ve diğer omurga hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan sırt korsesi, yüksek olmayan fiyat ve satın alma kolaylığı nedeniyle insanlar için ilk seçenek haline gelmiştir.

Genelde aşağıdaki amaçlar için, sırt düzeltici korse ürünü tercih edilir:
 • Boyun ve sırt ağrısı
 • Özellikle kambur ve omurga hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Dik ve postural kusurlar için kullanılır.
 • Omurga sistemi kötü göründüğünde kullanılır.
 • Omurların ve eklem hastalıklarının kalıtsal nedenlerle tedavisi için sırtı düz tutmak için korse giyebilirler.
Sırt düzleştirici korse bu amaçlar ve diğer herhangi bir sırt probleminde kullanılan en kolay tedavi yoludur.

Sırt Düzleştirici Korse Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Teknoloji çağında yaşadığımız için artık insanların işleri de kadın erkek demeden bilgisayar ortamında hallediliyor. Ve artık günün yaklaşık 10 saatini, bilgisayar ve telefon gibi aletlerin ekranına bakarak geçiren insanlar da sırt ağrılarının olması çok da şaşırtıcı bir durum değildir. Bu sırt ve omurga ağrılarının tedavisinde kullanılan sırt düzleştirici korse sağlık için çok önemli olan bu istenmeyen koşulları çözmenin en kolay ve en pratik yoludur. Ürünün ömrü ve etki süresi kişiden kişiye değişir, bu nedenle herkes için aynı anda aynı etkiyi üretmek imkansızdır.

Ancak bu süre aşağıdaki gibi hesaplanabilir:

Günün büyük bir bölümünü çalışarak geçiren erkek ve kadınlar, bu sırt ve omurga ağrılarından en çok şikayet eden gruptur. Bu insanların ağrıları genelde gece yatarken ortaya çıktığı gibi bu ağrıların sebebi çalışma ortamında durdukları pozisyon ve çalışırken yaptıkları hareketlerdir. Bu insanlar mesai saatleri boyunca yaklaşık 7 ile 8 saat sırt düzeltme korsesi kullanarak yaklaşık 3 haftada bu ağrılarından kurtulabilir. Ancak 3 haftalık kullanımdan sonra bir ara vermeli ve sırtı ile omurgayı dinlenmeye bırakılmalıdır.

Bu dinlenme süresi 5 ile 7 gün olacak şekilde ayarlanmalıdır. En kısa dinlenme süresine ulaşılmazsa, omurganın kemikleri tembelleşmeye başlayacaktır. Bu tür tembellikleri önlemek için ara kesinlikle ara verilmelidir. Çalışmayan bireylerin genelinde sırt ağrısının temel sebebi, yaşlılığa bağlı kemiklerde güçsüzlük ve yumuşama veya genetik bozukluklardır. Bu sebeplerden dolayı sırt ağrısı çeken bireyler sırt düzeltme korsesi ürününü günde 5 saat, en az 18 gün en çok 24 gün olacak şekilde kullanmalıdır. Bu belirtilen süre zarfından sonra yaklaşık bir hafta dinlenme süresi mutlaka uygulanmalı ve bu dinlenme süresinde sırt düzleştirici korse ürünü kullanılmamalıdır.

Sırt Düzleştirici Korse Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Omurga, boyun ve kaburga sorunları olan tüm insanlar için sırt düzleştirici korse ürününü kullanmak çok elverişli bir durumdur. Bu ürünün en büyük yararı duruş bozukluğunu düzeltmesi, sırt ağrılarını gidermesi ve sırt düzleştirici olmasıdır. Ancak ne yazık ki, bu yararlı durum sadece doğru kullanıldığında ortaya çıkar. Bu ürünün yanlış kullanımı nedeniyle omurga, boyun ve kaburga eklemlerindeki hasar düşünülebilir. Ancak, bu ürünün doğru ve doğru kullanımına herhangi bir hasar insan bedeni üzerinde görülmemiştir.

Sırt Korsesi BayanSırtımızda bulunan omurga eklemleri çeşitli sebeplerden dolayı öne veya yana doğru doğru eğilerek bize dik olmayan kambur bir görünüş sağlar. Bu eğilmenin nedenleri genetik, çalışma pozisyonu, ağır yük kaldırma gibi nedenlerle olabildiği gibi sürekli eğilir vaziyette durmak gibi sebeplerle de gerçekleşebilir. Bu sayılan nedenler ve fizyolojik herhangi bir dengesizlik, omurga eklemleri arası boşluğu değiştirir ve eğilmeleri meydana getirir.

Kadınların kemikleri erkek kemiklerine oranla daha fazla esnek yapıda olduğu için kadınlar bu ve bunun gibi fizyolojik rahatsızlıklar daha fazla olmaktadır. Bu nedenle bayanların sırt korsesi bayan ürününü kullanmalarında yarar vardır. Bu ürün sırtınızda bulunun omurga eklemlerinin düzelmesine yardımcı olacağı gibi kullanıldığı süze zarfında da kullanıcısına dik bir duruş verir.

Adı sırt korsesi bayan olan bu ürün hem çok pratik hem de çok beğenilen bir üründür. Siyah ve beyaz renk seçimleri olan bu ürün, üzerine giyileceği elbise dolayısı ile belli olmaz ve elbisenin arkasına gizlenip dışarıdan gözükmez. Günümüzde masa başı bilgisayar başında saatlerce iş gerekçesiyle çalışan kadınların sırtlarında oluşabilecek herhangi bir bozukluk riskine karşı kullanması gereken bu sırt korse bayan ürünü hayati derecede önem teşkil eden bir ürünüdür.

Sırt Korsesi Nedir?

Sırt korsesi her insanda oluşabilecek omurga rahatsızlıklarından dolayı ortaya çıkan kambur gibi duruş bozuklukları tedavisinde kullanılan özel bir üründür. Bu ürünü kemikleri erkeklere oranla daha fazla esnek olan ve daha çabuk bozulabilen kadınların daha fazla tercih etmesi ile birlikte tüm dünya tarafında kullanılan bir üründür.

Cildi kızartmayan, terletmeyen ve tahriş etmeyen özel kuması sayesinde isteyen herkes bu ürünü satın alıp gönül rahatlığı ile kullanabilir. İnsanın cildine kötü gelmeyen o özel kumaşı esnek bir yapıda olması gerekçesi ile de her bedene uyan bir yapıya sahiptir. Üründe bulunan elastik kolların ucuna dikilmiş, yine cildi tahriş etmeyen ve cilde herhangi bir zararı olmayan yapışkan bezler sayesinde korse sırttan hiç düşmez ve sırta iyice sarılır.

Bu yapıştırıcı bezlerin yanında korsenin dayanıklılığına güç katan ve ani bir olay karşısında korseye emniyet kemeri görevi gören kelepçeler bulunur. Bu kelepçeler cildi ve korseyi takan kullanıcıyı rahatsız etmediği gibi hem korsenin bütünlüğünü hem de korsenin işlevini korumasını sağlayan özel kelepçelerdir. İnce asmaları ve belden oturtmalı bu ürün elbise arkasından dışarıya gözükmez ve dışarıdan belli olmaz.

Sırt Korsesi Ne Amaçla Kullanılır?

Artık çoğu işin bilgisayar veya telefon ekranlarından halledildiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum sürekli ekrana bakan boynumuzda ve omurgamızda eklemlerin bozulması veya kemik boşluklarında açılma gibi rahatsızlıklar meydana getiriyor. Bu rahatsızlıklar bireye, duruş bozukluğuna bağlı öz güven eksikliği, spor veya diğer işleri yaparken zorlanma, bel ağrısı, basit bir çömelme hareketini yapamama ve kötü görünüş gibi sorunları da beraberinde getiriyor.

Bu sorunların ameliyat gibi büyük bütçe, risk ve korku içeren tedavi yöntemleri yerine daha pratik, kolay ve insana zarar vermeyen sırt korsesi bayan ürünü tercih edilmelidir. Çoğu kambur ve diğer omurga bozukluğu tedavisinde kullanılan sırt korsesi bayan ürünü gerek fiyatı ile gerekse alma kolaylığı ile halkın bir numaralı tercihidir.

Sırt korsesi bayan ürünü çoğu zaman şu amaçlar için tercih edilir:
 • Boyun ve sırt ağrılarında
 • Kambur ve omurga bozuklukları tedavisinde tercih edilir.
 • Dik duramama ve duruşta bozukluk durumlarında kullanılır.
 • Rahatsız edici derecede kötü görünene bir omurga sistemine sahip olunduğu durumlarda kullanılır.
 • Etyolojisi genetik olan omur ve eklem bozukluklarında tedavi amaçla sırt korsesi bayan ürünü takılır.
Sırt korsesi bayan ürünü bu sayılan maddelerde ve diğer omurga, sırt ve kaburga rahatsızlıklarında sıkça tercih edilir.

Sırt Korsesi Bayan Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Yaklaşık günün 8 saati işte bilgisayar başında çalışan ve kalan 16 saatin de yaklaşık 2 – 4 saatini evde televizyon, bilgisayar ve telefona bakarak geçiren kadın vatandaşlarımızın sırt ve boyunlarında ağrı, kaburga ve omurgada şekilsizlik ve duruş bozukluğu gibi kötü durumlar meydana gelebilmektedir.

Bu kötü durumların en kolay ve pratik çözüm yolu olan sırt korsesi bayan ürününü belirli bir süre kullanmak vücut sağlığı için çok önemlidir. Ürünün kullanıldığı bu süre herkese göre değişmekte olup herkeste aynı sürede aynı etkiyi oluşturamaz.

Ama bu süreyi şöyle hesaplamak mümkündür:
 • Çalışan kadınların iş süresince sabah işe giderken takmaları ve eve döndüklerinde çıkarmaları yani yaklaşık 7 – 8 saat sırt korsesi bayan kullanmaları ve bunu yaklaşık 3 hafta sürdürmeleri gerekmektedir. Bu kullanım sonucunda duruş bozukluğu ve ağrılar büyük ölçüde düzelmekte olup 3 hafta kullanım sonrası mutlaka ara verilmeli ve sırt, omurganın dinlendirilmesi sağlanmalıdır. Eğer bu en az 5 – 7 günlük dinlenme süresi sağlanmaz ise omurga kemikleri tembelleşmeye başlar. Bu tembelleşmeyi önlemek için kesinlikle ara verilmelidir.
 • Çalışmayan ve ev hanımı olan kadınlarda 7 – 8 saatlik süre yerine günde 5 – 6 saat takılmalıdır. Bu süre evde oldukları zaman yaptıkları ev işi gibi vücudun hareketli olduğu zamanlardan seçilmesi sırt korsesi bayan kullananın yararınadır. Çalışmayan kadınlarda bu ürünü aynı çalışan kadınlar gibi 3 hafta kullanması rahatsızlıklarına çok iyi gelecektir. Ancak 3 hafta sonra verilen arayı unutmamalılardır.
Sırt Korsesi Bayan Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Sırt korsesi bayan ürünü omurga, boyun ve kaburga sıkıntısı çeken insanlar için oldukça faydalı bir durumdur. Ancak bu faydalı durum ancak doğru kullanım gerçekleşirse oluşur. Bu ürünün en büyük faydası duruş bozukluğunu ve ağrı giderici nitelikte olmasıdır.

Kötü ve yanlış kullanım yüzünden omurgaya, boyna ve kaburga eklemlerine zarar vermesi bu ürünün zararları arasında sayılabilir. Ancak doğru ve düzgün kullanımda ürünün bir zararı tespit edilmemiştir.

Sırt Korsesi ErkekSırt korsesi gerek medikal problemlerde gerekse kozmetik problemlerde kullanılan, destek niteliğindeki araçlardır. Sırta takılarak, pozisyonu ayarlamada önemli bir role sahiplerdir. Medikal problemlerin giderilmesinde önemli bir araç olan sırt korsesi pozisyonun ayarlanmasını sağlayarak özellikle destek ihtiyacının olduğu durumlarda önemli bir rol üstlenir.

Sırt yapısındaki kemik ve kasların flaksisite ve tonisite denen kasılma ve gevşeme fonksiyonlarının kontrolünde kullanılır. Pasif bir şekilde yapı kazandırılmasında önemli bir role sahiptir. Ayrıca ayarlanabilen boyu ile farklı bedenlere uyum sağlayabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da çok sıkı ya da çok gevşek bağlanmamasıdır. Ayarında bir bağlama yapılarak özellikle bel ve omurga kısmında destek sağlayabilmektedir. Omurga kemikleri birbiri üzerine binmiş, küçük, yuvarlak şekilli kemiklerdir.

Bu kemikler arasında yastıkçıklar bulunmaktadır. Bu yastıkçıklar kemiklerin birbirine sürtmesini engellediği gibi, harekette aktif rol oynamaktadırlar. Bu yastıkçıkların yapısının bozulması, yerinin değişmesi gibi durumlar halk arasında bilinen fıtık şeklinde ortaya çıkmaktadır. Fıtığın oluş mekanizmasında hareketin dengesiz bir şekilde dağılmış olması önemli bir rol oynamaktadır. Basıncın arttığı bölgelerde bahsedilen yastıkçığın yapısının bozulması söz konusu olabilmektedir.

Bu konuda sırt korsesi erkek tercihleri basıncın dağıtılmasında önemli bir role sahiptir. Özellikle ağır kaldıran, farkında olmayan, ters bir hareket yapan kişiler önlem almak için de sırt korse kullanabilirler. Erkek cinsiyette daha sık görülebilen bu durum önlenebilir bir durumdur. Ürün cilt ile uyumlu, kaliteli malzemeden yapılmıştır.

Bu sayede cilde zarar vermez. Ayrıca ergonomik olarak tasarlanmıştır. Bu sayede fonksiyonel olarak yapılan işlemlerde ağırlığın eşit bir şekilde dağıtılması ile oluşabilecek olumsuzlukları azaltır. Ayarlanabilen bölgesi ile uyum yeteneği fazladır. Bu sayede hem uyumlu hem de ileri vadeli bir ürün olarak kullanılabilir.

Sırt Korsesi Nedir?

Sırt korsesi sırttaki anatomik yapılara destek olan, fizyolojik işleyişte basıncı daha etkin bir şekilde dağıtan fonksiyonel aletlerdir. Bu aletler hem spor eylemlerinde hem de medikal tedavi işlemlerinde kullanılabilmektedir. Medikal tedavi amacıyla kullanılan sırt korseleri çalışmalarla ispatlanmış kür yani iyileşme getirisine sahip ürünlerdir.

Destek amaçlı geçici olarak kullanılabildiği gibi, kalıcı olarak kullanılanları da vardır. Sırt korsesi cilt ile direkt temas eden ürünlerdir. Ürün cilt ile uyumlu, hipoalerjenik sınıfta, kaliteli malzeme ve iyi bir işçilikle üretilmiştir. Ürün anatomik yapılar değerlendirilerek hazırlanmış, ergonomik, kullanım kolaylığına sahip, kaliteli bir üründür.

Sırt Korsesi Ne Amaçla Kullanılır?

Sırt korsesi gerek kür, gerek önlem amaçlı kullanılabilir. Tedavi amaçlı kullanımda mutlaka bir doktor önerisi gereklidir. Hekim önerisi olmadan tedavi amaçlı kullanım daha büyük problemlere yok açabilir. Sırt korsesi seçiminde amaca yönelik seçimler vardır. Ancak korseler her iki amaçla da kullanılabilmektedir. Bel ağrısı, sırt ağrısı, kas spazmları yaşayan kişiler sırt korsesi kullanabilmektedir. Ağır bir işte çalışan, spor ile uğraşan erkek sırt korsesi yardımıyla oluşabilecek problemleri önleyebilir. Bu ürün hem destek anlamında hem de tedavi anlamında ergonomik yapısı ile kullanıcısını memnun edecek bir üründür. Dağıtılan basınç ile sırt bölgesine destek olmaktadır.

Sırt Korsesi Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Sırt korsesi kullanımında bilimsel olarak bir sınırlandırma yoktur. Sırt korseleri tüm gün takılabilir niteliktedir. Ancak kişiyi rahatsız etmesi, dinlenme gibi durumlarda çıkartılması önerilmektedir. Ürünün takım ve çıkarım işlemleri çok kolaydır. Bu nedenle çıkarma ve takma işleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Kullanıcılar dinlenme pozisyonlarına geçtiklerinde ürünü çıkartmalıdırlar.

Bu sayede kas fonksiyonlarını da daha iyi korumuş olurlar. Ancak ürünün tüm gün çıkartılmamasının kanıtlanmış bir zararı da bulunmamaktadır. Bu nedenle ne kadar sıklıkta kullanılabileceği konusu kullanıcının insiyatifindedir. Doktor tavsiyesi ile medikal tedavi amacıyla kullanım söz konusu ise doktor önerileri de dinlenmelidir.

Sırt Korsesi Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Sırt korsesi destek amaçlı kullanılan bir üründür. İnternet üzerinde korse erkek sırt şeklinde aramalar söz konusudur. Cilde uygun ürünlerden üretilmiş, kaliteli işçilik ürünleri destek anlamında büyük faydalar sağlamaktadır. Kullanıcılar fayda ve zarar dengesini iyi bir şekilde korumalıdır. Çok uzun süreler çıkartmamak zarar sağlayacaktır.

Ancak bu sürenin çok uzun olması gereklidir. Çok uzun süreli çıkartmama durumlarında kasların yapısında bozulmalar olabileceği gibi çok sıkı kullanım durumlarında da ciltte problemlere yol açabilecektir. Kullanıcı insiyatifinde olan duruma çözüm olarak ara ara dinlendirmeler sağlanması önerilmektedir. Bilinçli bir şekilde sırt korsesi kullanarak kar zarar dengesinde terazinin kar lehine bir tablo oluşturması sağlanabilir.

Sırt Korsesini Kimler Kullanmalıdır?

Sırt korsesini medikal tedaviye ihtiyaç duyan herkes kullanabilir. Medikal tedavi ihtiyacına ancak bir hekim karar verebilir. Hekim kararı ile alınan korselerin kullanımında yine hekimin önerileri uygulanmalıdır. Ancak bireysel olarak destek amaçlı kullanılan ürünlerde kullanıcı insiyatifinde bir kullanım programı belirlenebilir. Özellikle ağır işlerde çalışanlar, beden gücü ile çalışanlar, sportif faaliyetlerde bulunanlar, masa başında uzun süre oturanlar gibi gruplarda sırt korsesi kullanımı önerilmektedir.

Bu grupları çoğaltmak mümkündür. Bel ağrısı çeken, sırt ağrısı çeken insanlar için de bir kaçış mekanizması olarak görülebilmektedir. Ancak tam verim alınabilmesi için düzenli bir program belirlenmelidir. Bir gün kullanıp diğer gün kullanmamak yarardan çok zarar getirebilir. Bu nedenle kullanımında dikkatli ve özenli olunması önerilir.

Kaliteli İşçilik

Ürün kaliteli işçilik sonucu üretilmiştir. Gerek dikişleri gerekse ürün kalitesi anlamında değerli bir üründür. Çeşitli fonksiyonlar için ekstra olarak farklı amaca yönelik korseler de söz konusudur. İyi bir inceleme yapılması ve amacın belirlenerek ona göre seçim yapılması önerilmektedir. Kaliteli işçilik ürünü olan ürünün ergonomik yapısı sayesinde sırta destek olduğu bilinmektedir. Bu da sırta binen yükün düzenli bir şekilde dağılmasında yardımcıdır. Ayrıca cırt cırtlı bağlama bölgesi sayesinde genişletilip daraltılabilmektedir. Bu da ürünlerin uygunluk aşamasında önemli bir fonksiyona sahip olduğunun göstergesidir. Ayrıca ileri vadeli kullanımlar düşünülerek uygulanmıştır.

Sırtın Yapısı

Sırt vücudun göğüs arka kısmına denk gelen, dik durma fonksiyonunun sağlanmasındaki temel kasların bulunduğu bölgedir.

Sırt yapısında dıştan içe sırasıyla şu yapılar bulunur:
 • Cilt
 • Cilt altı doku
 • Kas
 • Kemik
 • Organlar
Bu sıralamadaki cilt ve cilt altı dokuya bası yaparak kas, kemik yapılarının doğru bir pozisyonda olmasını sağlayan aletlere sırt korsesi adı verilmektedir. Sırt korseleri sayesinde duruş pozisyonunu düzeltmek, medikal tedavi sağlamak, yapılan eylemlerden görülebilecek zararı en aza indirmek mümkündür. Bu sebeple tercih edilmektedir.

Sırt Travmaları

Sırt bölgesi kolaylıkla yaralanabilen bir bölgedir. Bu bölge yaralanmalarında gerekli tetkik ve görüntülemeler yapıldıktan sonra hekim tarafından tanı konulması gereklidir. Zedelenmelerden kırıklara kadar tüm yaralanmalar hekime muayene ettirilmelidir. Hekim tarafından tedavi protokolü düzenlenerek kullanım önerileri bulunduğu takdirde kullanılmalıdır. Sırtın pozisyonunun korunması anlamında travmalarda önemli bir fonksiyona sahiptir. Bu nedenle kullanımında dikkatli olunmalıdır. Sırt travmaları durumlarında mutlaka bir hekime danıştıktan sonra kullanılmalıdır.

Koruyucu Fonksiyon

Koruyucu fonksiyona sahip olan sırt korseleri basıncın dağıtılması prensibi ile çalışır. Bir cismi kaldırmak için bir güç gerekliliği söz konusudur. Gücü uygularken ters yönde bir direnç oluşmak durumundadır. Bu da bası etkisi ile herniasyon adı verilen fıtıklara neden olabilmektedir. Spor uygulamaları üzerinden konuşacak olursak ağırlık kaldıran bir kişi fonksiyonel olarak belirli bölgelere bası yaparak kaldırabilmektedir.

Yani kaldırılan ağırlık karşılığında pozisyona göre değişkenlik gösteren bası noktaları mevcuttur. Ancak bu noktalar sadece dar alanlardır. Korse sayesinde bu alanın dağıtılarak daha doğru bir çalışma programı uygulanması ve korse aracılığıyla basıncın dağıtılması mümkündür. Basınç dağıldıkça problem oluşma ihtimali daha da azalmaktadır.

Ürün Yapısı

Ürün yapısı cilt ile uyumludur. Kalite testlerinden başarı ile geçmiş ürün fonksiyonel olarak ergonomiktir. Kaliteli yapısı ve ergonomik fonksiyonel özellikleri ile sırt ağrısı konusunda başarılı çözümler sunmaktadır. Destek olan yapısı ile kaybolan fonksiyonların yerine getirilmesi, yerine getirilene kadar destek fonksiyonu ile daha az ağrı sağlanması mümkündür.

Korse Kullanmak

Bilinçsiz bir şekilde korse kullanmak uzun vadede problemler doğurabilir. Ancak doğru bir kullanım programıyla getiriler sağlamak mümkündür. Korse kullanımı destek işleviyle günlük hayattaki birçok eylem daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Gerekli önlemleri alarak, bilinçli bir şekilde korse kullanımıyla yükün daha eşit bir şekilde dağılımını sağlamak mümkündür. Ayrıca bu şekilde yaşanabilecek olumsuzluklar daha az bir orana indirilebilmektedir.

Tüm bunlardan farklı olarak dik durma, pozisyon gibi fonksiyonları nedeniyle de korse kullanımı tercih edilebilmektedir. Korse kullanımıyla kas, kemik yapılara pozisyon verilerek alışkanlık sağlanmaya çalışılmaktadır. Sırt bölgesi hemen altında yer alan çukur bir alan olan bel bölgesi ile komşuluk gösterir.

Özellikle bu iki bölgenin pozisyonları duruşta önemli bir yer kaplar. Ayrıca boyun pozisyonu da duruşun esaslarından birisini oluşturur. Korse kullanarak pozisyonun ayarlanması mümkündür. Doğru bir seçim ve bilinçli bir kullanımla pozisyonda gözle görülür değişimler görülebilir.

Manyetik Sırt Korsesiİnsanların sık olarak yaşadığı problemlerden biri olan duruş bozukluğu ve sırt ağrıları için kullanılabilecek bazı ürünler bulunuyor. Tamamen sağlıklı ve konforlu korseler ile dik bir duruşa kavuşmak mümkün olabiliyor. Dik durmak isteyen kişiler, omurgadaki eğikliğin düzelmesine ve kamburluğun önlenmesine faydalı olan sırt korse kullanabiliyor.

Manyetik sırt korsesi üstün özellikleriyle öne çıkarken oldukça uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Bel ve sırt ağrılarından şikayetçi olan birçok kişi, bu ürünleri kullanarak rahat bir yaşama kavuşabiliyor. Yaşam kalitesinin arttırılması ve dik bir duruşa sahip olarak özgüvenin arttırılması için manyetik korseler kullanılabiliyor.

Konforlu ve rahat bir kullanım vadeden manyetik sırt korseleri, hem kadınlar da hem de erkeklerde rahat bir şekilde tercih edilebiliyor. Her yaştan ve vücut özelliklerinden kullanıcıların tercih edebileceği manyetik korseler, kamburluğun ve sırt ağrısının tedavisinde kullanılabiliyor.

İnce ve rahat kumaşlarla üretildiği için gün içinde konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Kıyafetlerin altında kullanılabilen korseler ile kronik sırt ağrılarının önüne geçilebiliyor. Manyetik sırt korseleri, farklı özellikleriyle kullanıcılara büyük avantaj sağlıyor.

Manyetik Sırt Korsesi Nedir?

Diğer bir ismiyle dik duruş korsesi olarak da bilinen manyetik sırt korseleri, manyetik balenlerle üretiliyor. Bu malzemeler, sırt ağrılarının hafiflemesine yardımcı olurken sırta destek oluyor. Bu sayede gün içinde kullanıcılarının eğik durmasını ve sırt ağrısını çekmesini engelliyor. Tamamen esnek bir şekilde üretildiği için omurga hareketlerini engellemiyor.

Konforlu bir kullanım vadeden manyetik sırt korseleri, omuz ve bel bölümünden takılabiliyor. Kullanımı oldukça kolay olan korseler, terleme ve yara gibi olumsuzluklara sebep olmuyor. Omurgasında eğiklik bulunan kişiler, sırt korselerini kullanarak istediği dik görünüme sahip olabiliyor.

Sırt, bel ve omuz duruşlarının düzeltilmesine yardımcı olan sırt korsesi, aynı zamanda sırtta meydana gelen kamburluğun giderilmesi için de kullanılabiliyor. Omuzların doğru bir şekilde durması, omurgayı hizalamaya yardımcı olur. Sırt korsesi, omurgayı hafif bir şekilde çekerek dik ve güvenli bir duruş sağlanmasına yardımcı olur.

Entegre manyetik mıknatıslarla üretilen sırt korsesi, kan dolaşımını arttırıcı özelliklere de sahiptir. Bu sayede metabolizmanın iyileşmesine yardımcı olur. Bel, omuz ve sırt ağrılarından şikayetçi olan kişiler, uygun fiyatlarla satışa sunulan manyetik sırt korselerini tercih ederek rahatlığa kavuşabilir.

Manyetik Sırt Korsesi Ne Amaçla Kullanılır?

Birçok üstün özelliğiyle kullanıcıları tarafından beğenilen ve müşterilerin sürekli talep gösterdiği ürünlerden olan manyetik sırt korsesi, farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Birçok ağrı ve sızı sorunun yanında duruş bozukluklarının giderilmesi için özel olarak kullanılabiliyor. Sırt korselerinin kullanım amaçları arasında sağlıklı duruş ve yaşam kalitesini arttırmak gibi konular bulunuyor. Farklı amaçlarla da kullanılabilen manyetik sırt korselerinin çeşitli özellikleri bulunuyor.

Manyetik sırt korsesinin çeşitli kullanım amaçları şunlardır;
 • Bel, omuz ve sırt duruşunun düzelmesine yardımcı olur.
 • Vücudun farklı bölgelerindeki eklem ağrılarının giderilmesini sağlar.
 • Sırt kamburluğunun tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir.
 • Dik duruş sağlayarak bireylerin daha güvenli olmasına yardımcı olur.
Belirtilen amaçlarla kullanılan sırt korseleri, farklı özellikleriyle oldukça kullanışlıdır. Ayarlanabilir özellikte olması sayesinde tüm vücut tiplerinde ve kilolarda kullanılabilen sırt korseleri ağır değildir. Bu sayede kolay bir şekilde taşınabilen korseler, destekleyici tasarımlarıyla eğik duruşun ortadan kalkmasını sağlar. Duruşunu düzeltmek ve sağlıklı bir yaşama kavuşmak isteyen herkes sırt korselerini kullanabilir.

Manyetik Sırt Korsesi Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Manyetik sırt korselerinin kullanımı oldukça kolay ve basittir. Kumaşının esnek olması sayesinde gün içinde rahatlıkla kullanılabilen sırt korseleri, hafif yapısı sayesinde her yere taşınabilir. Manyetik sırt korselerini kullanan kişilerin dikkat etmesi gerekenler vardır. Sırt korsesinin kullanım süresi kullanım amaçlarına göre farklılık gösterebilir.

Sırt kamburunun ve duruş bozukluğunun miktarına göre manyetik korse kullanımının süresi de uzayabilir. Önerilerin kullanım süresi 21 gündür. 21 günlük düzenli kullanımdan sonra gözle görülür bir dik duruşa kavuşmak mümkün olacaktır. 21 günlük kullanımdan fayda göremeyen kişiler, daha uzun süreli korse kullanımını tercih edebilirler.

Manyetik korseler, ilk kullanımdan itibaren etkisini gösterebilen ürünlerden. Kolay bir şekilde takılıp çıkartılabildiği için belirli aralıklara da kullanılabilir. Kaliteli ve konforlu manyetik korseleri bazı doktorlar da önerebiliyor. Çeşitli cerrahi operasyonlar sonucunda dik durması gereken kişilere yardımcı olması amacıyla dik duruş korseleri kullanılabiliyor.

Bel ve sırt ağrılarında hafifleme olana kadar sırt korsesi kullanımına devam edilebilir. Manyetik korse tamamen doğal ve işlevsel bir ürün olduğu için vücuda herhangi bir zararı bulunmuyor.

Manyetik Sırt Korsesi Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Manyetik korse kullanacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Korseyi hangi amaçla ve ne kadar kullanacağınızı belirledikten sonra uygun fiyatlı korselerden satın alabilirsiniz. Piyasada kalitesiz ve işlevsiz korseler bulunduğu için manyetik korse seçimine dikkat ediniz. Tamamen işlevsel ve kaliteli özelliklerle sunulan manyetik korseler, hem sırt ağrılarının giderilmesinde hem de duruş bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılabilir.

Sırt korsesi kullanımında vücut hareketleri herhangi bir şekilde kısıtlanmıyor. Aksine duruş bozuklukları düzeldiği için çok daha rahat bir şekilde hareket edilebiliyor. Sırt bölgesinde bulunan kasların daha doğru çalışması için kullanılan manyetik sırt korseleri, büyük faydalarıyla öne çıkıyor.

Sırt korsesi kullanımının zararları olup olmadığını merak eden birçok kişi bulunuyor. Manyetik sırt yeleği kullanımının bireylere verdiği herhangi bir zarar bulunmuyor. Duruş bozuklukları giderildikten ve sırt ağrıları geçtikten sonra korse kullanımının bırakılmasında fayda bulunuyor.

İleri derecede sırt ağrıları ve kamburluk sorunları bulunan kişiler, manyetik sırt korselerini doktorlara danışarak kullanmalıdır. Yumuşak ve konforlu yapısı sayesinde kullanıcıların sorun yaşamasına engel olan ürünler, tamamen sağlıklı malzemelerle üretilmiştir. Kullanıcılara genel olarak 21 günlük kullanım süreleri öneriliyor. En kaliteli ve ekonomik manyetik korseler ile kaliteli bir yaşama kavuşmak mümkün olabiliyor.