Şifon Şal Yapımı

Örtünmeye yeni karar veren kadınların veya yeni şifon şal bağlamaya başlayan genç kızların en büyük problemlerinden biri eşarbı kendi tarzlarına göre bağlayamamaktır. Bunun için ayna karşısında dakikalarca zaman kaybetmeye gerek yok. Hem sizin için deha basit olacak hem de günümüzde sık tercih edilen modelleri sizin için detaylı olarak anlattık.

Kumaşına göre eşarp modeli

Eğer yumuşak kumaştan yapılan başörtülerini kullanmayı seviyorsanız bunun için çenenizin altından bağlayıp iki ucunu da arkaya doğru attığınız modelleri tercih etmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Örneğin şifon şal yapımı bunun için ilk olarak eşarbınızı örtün. Çenenizin altından klasik olarak iğneyle tutturun. Sol ucunu sağ omzunuzun arkasına atarak düzeltin. Ardından da aynı şeyi sağ için yapın. Bu model hem modern bir görünüm yakalamanızı sağlarken hem de eşarp bağlamaya yeni başladığınız için bu modeli yapmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

Eşarp bağlamaya başladığınızda zorluk çekmediğiniz modelleri tercih edin. Eliniz zamanla alışsa bile ilk etapta büyük problemler yayabilirsiniz. Ayna karşısına gereğinden fazla vakit harcamanız sıkılmanıza ve eşarbınızı alelacele bağlamanıza ya da güzel bağlayamamanıza sebep olur. Bu tarz problemleri yaşamamak için hem bağlarken rahat hem de kullanırken rahat edebileceğiniz modelleri tercih edin. Başörtüsünü kullandıkça zaten kendi tarzınıza uygun olanı kendiniz belirleyeceksiniz. Özellikle ilk etapta eşarp bağlamaktan sıkılacağınız modelleri denemeyin.

Kombinle uygun eşarp

Başörtülerinizi kıyafetlerinize uygun seçmeye dikkat edin. Kıyafetlerinizle başörtünüzün kumaşının birbirinden çok farklı olmamasına dikkat edin. Örneğin şifon bir eşarp seçiyorsanız bu eşarp için daha bol kesim modeller giyinin. Şifon şal yapımı bağlaması en basit ve rahat eşarp türlerinden biridir. Bunun için çenenizin altında birleştirdiğiniz örtünüzü iki ucundan birinin diğer tarafına atın. Yani sol ucunu çenenizin sağ tarafından dolayın. Aynı şeyi sağ uç için de tekrarlayın. Bu sayede iki u da ortada olmayan sıkıcı bağlanmış ve bağlaması oldukça basit bir model kullanmış olursunuz. Şifon şal yapımı için son olarak söylememiz gereken şeyse tercih ettiğiniz bağlama modeli her ne olursa olsun kendinizin içinde rahat edebileceğiniz bir model olmasına dikkat edin.