Şal Renkleri

Tesettür giyimde yerini çokça bahsettiğimiz ürünlerden biri şallardır. Şal renkleri kategorisinde bitmek bitmeyen bir seçim hakkı vardır. Bunlar: açık gri, açık gül kurusu, açık lacivert tonlarından başlayıp sade tonlara da yer verir. Bunun dışında çağla yeşili, zümrüt yeşili, şekerpembe, yavruağzı gibi özel tonlarda da şal renkleri mevcuttur. Her renk kriterine uygun kesimde şallar mevcuttur. Şal renkleri, mevsime göre giyim açısından farklılık göstermektedir. Modaya ve mevsime göre farklılık gösteren şal renkleri, yazları daha neşeli ve renkli tonlardayken; kışın daha saf renklerde ve koyudur.

İki Renkli Şal Bayan

Alt baz tonu bir ana renkte ve köşeleri farklı tonlarda olan iki renkli şal modeli, günümüz tesettür modasında yerini almaktadır. Son zamanlarda çok trend olan iki renkli şal modeli çok kolay ve güzel sonuçlar vermektedir. İki renkli şal modasında şalın bir kısmı farklı tondadır. Arkaya hafifçe bağlanan detayı işle yüz daha da ön plana çıkacaktır. Her yüz tipine göre yakışan iki renkli şal seçilir ve istenilen zarif görüntü elde edilir.

İki Renkli Şal Modelleri

Son moda ürünler her zaman kadın ve erkekler tarafından tercih edilir ve modaya uyum yarışına sokan ürünlerle kombinler tamamlanır. İki renkli şal modası da bu şekildedir. İki renkli şal modelleri karşımıza birçok modelde çıkmaktadır. İki renkli şifon şal, flog çizgili iki renkli şal, bantlı şifon şal tarzlarında ürünler bulunmaktadır. Bunlardan vizon olan ve iki renkli şifon şallar çok tercih edilmektedir. Şifon şallar birçok renkte üretilmektedir ve kullanım alanları gündelik ve gerek özel hayat için kullanıma uygundur. Esnek yapıya sahip olan şifon iki çizgili şal modelleri, kırışmaz ve nefes alma özelliğine sahiptir. Şifonun diğer bir özelliği de ağırlık yapmayan bir kumaş olmasıdır. Şifon iki renkli şal modelleri bu nedenle uzun süreyle tercih edilir.

Renkli Şal Modası

Renkli şal modası diğer şal tarzları gibi çok kullanışlı olmasına rağmen genelde özel günlerde kullanılmak üzere tercih edilir ve yaz mevsiminde de kullanılır.

Çift Renkli Şal Stili

Çift renkli şalları günümüzde birçok tesettür giyim ürün kombinlerinin üzerinde görüyoruz. Kombininiz sade ve şık bir yapıda ise çift renkli şal ile kombininize hava katabilirsiniz. Çift renkli şal stili, günümüzde gittikçe kullanılan bir modeldir ve birçok bayan tarafından tercih edilmektedir.