Moda Eşarp

Giyinmenin özü örtünmektir. Herkes örtünür. Ama örtünmeyi giyinebilmeye çevirebilmek başka bir maharet gerektirir. Modacılar ve moda bu nedenle ortaya çıkmış olabilir. Örtünmeyi estetik kılmak adına farklı tasarımlar farklı aksesuarlar ve kombinasyonlarla sıradan bir bez parçasını sanatsal bir objeye çevirebilirler. Tıpkı eşarp gibi.

Çoğu zaman dini ya da değil bir örtünme, hava koşullarından korunma aksesuarı olarak bilinen eşarp moda sektörü için baştan ayağa her türlü stil yaratmada kullanılan bir aksesuardır. Her mevsim şık giyinmenin önemli bir tamamlayıcısı olan moda eşarp modelleri ebat, şekil desen ve renk zenginliği ile her yaştan, zevkten kadınların ilgisini cezbetmektedir.

Moda Eşarp ile Kendi Tarzınızı Yaratın!

Eşarp bir aksesuar olarak her türlü giyim tarzında rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin dini inancın gereği olarak başa bağlanırken bağlama tarzı ile farklı bir stil yakalanabilir. Ya da bohem bir görüntü için saça taç, toka; alına kolye gibi, boyuna boğazı korumak dışında kıyafete hareket kazandırmak gibi kullanmak mümkün. Hatta bu klasik kullanımlarının dışında bele kemer, bileğe bilezik gibi dolanabilir; çanta askılarına bağlamak bambaşka bir görüntü yaratabilir ve çantayı ve tarzı oldukça ilgi çekici kılar.

Deniz kenarında bir pareo olarak bikini üzerine neden olmasın ki?  Ya da üçgen, verevli şekilde boyundan, belden bağlanarak bir moda eşarp bir anda moda bir elbise ya da büstiyere, bluza neden dönmesin ki? Tek yapılması gereken hayal gücünü, giyim zevkini eşarba aktarabilmek ve denemekten çekinmemektir. Satın alınacak bir moda eşarp ile eşarp moda tarzı yaratmak arzu edenlerin elinde!