Mayo Markaları

Günümüzde kadınları dünyasında moda trendleri zaman kavramı gibi değişmeye başladı. Eski zamanlardan günümüze uyarlanan modeller ayrı bir moda akımını yeniden zamanımıza taşıdı. Bu durum plajlarda da farklı değil. Yüksek bel bikiniler, derin dekolteli mayolar, geniş gözlükler derken mayo markaları, yapmış olduğu tasarımlarla, 80’lerin esintisi resmen geri döndürüyor.

Mayolar plaj grubunun hiç şüphesiz ki en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Yaz tatillerinin en güzel yanlarından biri ise yeni sezonda mayo markaları tarafından kreasyonlarına eklenmiş modellerin peşine düşmek ve bulmak. Bundan birkaç yıl önce bikiniler mayolardan daha çok ilgi görüyordu fakat son zamanlarda durum biraz değişti. NBB, KOM, TEN, Odema gibi ünlü markalar dahi bu sezonda kreasyonlarında mayo modellerine ağırlık vermeye başladı. Buna paralel olarak pek çok ünlü isim de yaz aylarında ya da yurt dış seyahatlerinde mayoları tercih etmeye başladı.

Yeni Sezon Mayo Modelleri

Yeni sezonda her zaman ön planda olan bir marka olarak, NBB mayo modelleri ayrı bir ilgi göreceğe benziyor. Gösterişten uzak, sade bir stilden yanaysanız sizde NBB markasının yeni sezonuna bir göz atmalısınız. NBB mayo klasik çizgiler ile çiçekli desenleri birbiriyle harmanlayarak şık modellere imza atıyor. Öyle ki, plaj modasını da yeniden yazacağa benziyor. Kırmızı, mavi ve pembe tonları ise bu sene plajların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Eğer bu sezon sade ve minimal desenlerin işlendiği mayolar size hitap etmiyorsa tercihinizi TEN mayo modelleri arasından da yapabilirsiniz. Farklı detay ve kesimlerin yanı sıra geniş bir renk yelpazesine sahip olan marka, yaz aylarında plajları yakıp kavurmak isteyen daha iddialı kadınlara hitap ediyor. Derin dekolteler, çapraz ipler, benzersiz desenlerle gösterişi seven kadınların ilk tercihleri arasında yerini alıyor.

Bazı açılardan bakıldığında ise yine pek çok kesime aynı anda hitap eden, farkını her zaman ortaya koyan KOM, bu sezonda da yine birbirinden şık mayo modelleri ile müşterilerinin istek ve arzularına ne denli değer verdiğini gösteriyor. KOM mayo modelleri eskilerin o inanılmaz havasını yeniden günümüze taşıyan markalar arasında yer alıyor. Siyah, kırmızı, lacivert ve beyazların hâkim olduğu mayo modelleri ile modanın yönünü eski zamanlara kaydırıyor. Son olarak Odema markasının eşsiz mayo kreasyonlarından bahsetmemek olmaz. Odema mayo modellerinde baktığımızda ise hem sadeliği hem de gösterişi bir arada görüyoruz. Asimetrik kesimler, çarpıcı renkler, eskilere dönüş derken ortaya birbirinden şık modeller çıkarılmış. Her bedene hitap edebilen, genellikle yaşları büyük ve genç neslin tercih edeceği modeller olsa da plajları baştan aşağı süsleyeceği bir gerçek.

Moda ve Trendler

Yeni bir yıl ve bir yaz mevsimini geride bırakıp, yeni bir yaza adım atacağımız şu dönemlerde pek çok kişi plajların modasını yeni trendlerini şimdiden bilmek istiyor. Bu yıl moda olan mayolar ise hiç şüphesiz ki, kıvrımlar, çiçek desenleri, derin dekolteler ve asimetrik kesimlerdir. Renklere baktığımızda ise hiç vazgeçilmeyen siyahlar, kırmızılar, mavilerin yanı sıra beyaz ve pembelerde dikkat çekiyor. Ayrıca toparlayıcı özelliği bulunan, kadınların plajlarda daha çekici görünmesini sağlıyor. Bu özellik genellikle büyük beden kadınlara hitap eden mayo modellerinde yer alıyor. Toparlayıcı ve korse etkisine sahip olan modeller, daha dik ve şekilli göğüsler, yaklaşık bir beden küçülterek karın bölgesindeki yağları gizlemeye yardımcı oluyor. Sonuçta hepimiz yaz aylarında mayo giydiğimizde çok daha güzel hatlara sahip olmayı isteriz. Fakat zaten üretici ve tasarlayıcı markalar bize birtakım imkanlar sunuyor, doğal olarak bu imkanları barındıran mayo modellerini kullanmakta bizim tercihimize kalıyor.