Kışlık Eşarp

Tesettür moda dendi mi olmazsa olmazlardan olan bir parça da eşarptır. Eşarp seçimi her mevsime göre değişiklik göstermektedir. Kış ayında kışlık eşarp kullanımı görülürken yaz ayında ise yazlık eşarplar mevcuttur. Eşarplar, tesettür giyime sahip olan bayanların çok önem verdiği ve dikkatle seçtiği ürünlerden biridir. Günümüzde en çok ipek kumaştan yapılan eşarplar bulunur ve en çok da ipek kumaşlar tercih edilir.

Tesettürlü kadınlarda en öneme sahip detaylar, eşarplarda olmaktadır. Kadınların rahatlıkla kullanması için kumaşının kaliteli ve esnek olması gerekmektedir, aynı zamanda çok ter yapmayan ve kafayı rahat tutan modeller de ilgi görmektedir. Tesettür giyime sahip kadınlar kışlık eşarp seçerken eşarbın kalın olmasına çok dikkat etmelidirler. Kışın renk tercihleri leke ve yağmur tutmaması adına koyu renkli olmalıdır. Örneğin siyah, koyu lacivert, bordo gibi renkler eşarp için daha uygundur.

Kışlık Eşarp Bayan Modası

Kışlık eşarp da artık günlük tesettür giyim parçasından çıkıp bir moda haline geldi. Gerek desenli gerek işlemeli modeller ve sade modeller de yerlerini vitrinlerde almaktadır. Kadınlar, kışlık eşarp modasına ait birçok parça bulmaktadır. Eşarp modellerinde işlemelerin ve desenlerin farklılaştığını ve değişen stil anlayışı ile birlikte ortaya sunulduğunu görüyoruz. Tesettür giyim adı altında eşarplar, her mevsim için farklı olarak üretilmektedir. Kış için daha koyu ve kalın modeller karşımıza çıkarken yaz mevsimi için de daha ince ve renkli modeller bulunmaktadır.