Kapalı Eşarp Modelleri

Başörtüsü, geçmişte sadece başı örtme amaçlı kullanılsa da günümüzde bir aksesuar, tarz göstergesi ve şıklığı tamamlayıcısı olarak dikkat çekmektedir. Tesettürlü çağdaş kadının en önemli giyim parçası olan eşarp, şal, bone gibi parçalar günlük kullanım ve özel günler için hazırlanan farklı modeller ile karşımıza çıkmaktadır.  Günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek, özellikle aktif çalışan kadınlar için oldukça pratik kapalı eşarp modelleri göze çarpmaktadır.  Hazır türban olarak da adlandırılan bu modeller çok pratik bir kullanım sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanmış bu modeller hiçbir bağlama tekniği veya iğne kullanımı gerektirmeden takılmaktadır. Genellikle esnek kumaşlardan yararlanılan kapalı eşarplar, yoğun günlük hayatta bayanların kurtarıcısı olmaktadır.

Mevsimsel olarak farklı malzemelerden hazırlanan eşarp ve şallar tesettür giyimde başlı başına bir sektör oluşturmaktadır. Son trendleri yakından takip eden, şıklığına önem veren, tarz sahibi tesettürlü bayanların yakından takip ettiği eşarp modası, eşarp bağlama modellerine göre de şekil bulmaktadır. Genellikle abiye eşarp bağlama modelleri ve günlük kullanım modelleri olarak iki ana başlığa ayırsak da yüz şekline uygun olarak eşarp bağlama modelleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Tafta, saten, ipek, pamuk, yünlü, keten gibi farklı kumaş türleri kullanılarak mevsime uygun eşarp modelleri koleksiyonlarda yer almaktadır. Bu sezonda oldukça renkli eşarplar, canlı renkler, çiçekli desenler, geometrik tasarımlar ilgi görmekte. Bunun yanı sıra soft renkler, yumuşak geçişli veya tek renk eşarp ve şallarda muhafazakâr giyim tarzını benimsemiş bayanların beğenisini toplamakta.

Kıyafetinizin tamamlayıcısı ve en önemli aksesuarınız olan başörtüsü seçiminde giysi ile uyumu ilk şarttır. Tarzınıza uygun olarak şalınızı veya eşarbınızı bol ya da sıkı bağlayabilirsiniz. Bol bir şekilde bağlanmış, tek omuza atılmış, keten şallar bu sezonun en çok kullanılan modelleri arasında yer almakta. Bu tarz başörtüleri genellikle spor giyimden hoşlanan bayanlar tarafından daha çok kullanılmaktadır.

Tarz sahibi, klasik giyimden hoşlanan bayanların vazgeçilmezi olan ipek eşarplar ise her sezonun gözdesidir. Özellikle yaz aylarında elegan şıklık ve ipeğin yarattığı konforu bir arada sunan bu eşarp modelleri, yüzlerce farklı desen ve renk seçenekleri ile koleksiyonlarda yer almaktadır.