Hediye Fikirleri

Hediye Fikirleri

Sevgiliye Hediye

Aşkı kelimelere dökmenin imkansız olduğu dönemlerde, sevgiliye hediye vermek kalbimizdekileri dışa vurmak adına en güzel yöntemlerden biri olabilir. Bu yüzdendir ki sevgililer sık sık birbirilerine hediye vermektedirler. Bu hediyeler, ev giyimi için en güzel örneklerden bir takım, şık bir takı, çiçek ya da kişiye özel kalbi fetheden ismin yazılı olduğu kullanışlı bir hediye de olabilir.

Anneye Hediye

İlk ve en büyük aşkımız olan hiç şüphesiz ki annelerimiz, hayatımıza ilk olarak giren, bizi koruyup kollayan büyüten anneler günü, her yılın mayıs ayının ikinci haftası olarak kutlanmaktadır. Yılda en azından bir gün için de olsa annemize olan sevgimizi, ona farklı ve güzel hediye ile ifade edebiliriz. Yılda bir kez kutlanan anneler gününde anneye hediye olarak çiçek, göze hoş gelen takı, annenin yaşına göre evde ya da dışarıda giyebileceği şık bir elbise ile annelerimizin gönlünü alabiliriz.

Babaya Hediye

Özel günlerde ya da her yıl babalar günü olarak kabul edilen haziran ayının üçüncü pazar gününde biricik kahramanımız olan babaya hediye konusunda düşündüğümüzden çok daha fazla hediye seçenekleri mevcut. Tuttuğu futbol takımının simgelerinden biri hediye, kullandığı parfüm, şık bir saat, evde giyebileceği eşofman yada pijama takımı, güzel bir tesbih, isminin yazılı olduğu deri kemer cüzdan seti babalar günü hediye fikirleri için bir kaç güzel örnek olabilir.

Erkek Sevgiliye Hediye

14 şubat ya da bize ait özel günlerimizde eşinimiz ya da sevgilimiz olan erkeğin gönlünü fethetmek için en güzel erkek sevgiliye hediye fikirleri; erkeklere özel güzel bir tesbih, evde giyebileceği pijama ya da eşofman takımı, dışarıda giyebileceği kaliteli elbise, kullanıyorsa kaliteli bir parfüm, tarzına uygun şık bir saat ya da klasik olarak kemer ve cüzdandan oluşan set hediye edebiliriz.

Ev Hediyesi

Arkadaşlarımız ya da arkabalarımız yeni bir eve taşındığında gelenek olarak ev hediyesi alırız. Bu hediyeler bazen ev için gerekli olan küçük ev aletleri, kullanışlı kahve takımı, otantik bir biblo/tablo, ev giyimi için pijama ya da eşofman takımı, kişiye özel isimlerinin yazdılı olduğu havlu, bardak ya da yastık setleri veya evin eksiği olan kalan eşyalardan oluşabilir. Ev hediyesi seçiminde önemli olan ev için kullanışlı hediyelerden seçilmesidir.

Öğretmene Hediye

Okul öncesi ve ilkokuldan itibaren hayatımıza giren bize okuma ve yazmayı öğreten öğretmenlerimize alınabilecek en güzel öğretmene hediye fikri olarak daha çok klasik hediyeleri düşünebiliriz. Bunlar kemer cüzdan setleri, şık bir saat, parfüm, kaliteli dolma kalem veya ajanda olabilir. Ya da öğretmenin isminin yazılı olduğu kişiye özel hediyeler veya öğretmen teması baskılı farklı hediye seçenekleri de olabilir.

Yeni Doğan Bebek Hediyeleri

Doğum yapan anneler ve yeni doğan bebekler için yeni doğan bebek hediyeleri vermek oldukça kibar bir davranıştır. Bu hediyelerin doğal ham maddelerden üretilmiş, sağlıklı ve kaliteli olması en önemli unsurdur. Bu hediyeler; bebek taşıma çantası, bebek malzeme çantası, bebek kundağı gibi klasik hediyeler olabileceği gibi bebek odası için göze hoş gelen ve bebeğin cinsiyetine göre süsleme hediyeleri de olabilmektedir.

Yılbaşı Hediyeleri

Her yeni yıla girerken seçtiğimiz hediye seçenekleri farklı olabilmektedir. Sevgiliye, ailemizin fertlerine ve arkadaşlarımıza ayrı ayrı hediyeler veririz. Yılbaşı için sevgiliye, sevgililer günü aksine daha çok kullanışlı hediyeler seçebiliriz. Arkadaşlarımız için esprili ve ilginç hediye fikirlerini düşünebiliriz. Aile üyelerimiz için ise daha kullanışlı yılbaşı hediyeleri vermemiz onları daha çok mutlu edebilir.

Yıldönümü Hediyeleri

Hediyeleşmenin en önemli günlerinden olan yıldönümü hediyeleri özenle seçilmelidir. Yıldönümü hediyeleri, birlikteliğin ilk yıllarında özellikle romantik hediye fikirlerinden olmalıdır. Birlikteliğin ilerleyen yıllarında ise kullanışlı ya da gösterişli yıldönümü hediyelerinden uygun olanı tercih edilebilir. Her iki durumda da dikkatlice seçilmiş hediyenin kabul göreceği bir yıldönümü hediye fikri için özen göstermeliyiz.

8 Mart Kadınlar Günü Hediyeleri

Kadınların kendilerini en çok özel hissettikleri günlerden olan 8 mart kadınlar günü hediyeleri için özen göstermeliyiz. Çalışan kadınlar için çiçek ya da ofiste kullanabilecekleri kişiye özel isim baskılı hediyeler seçilebilir. Yeni anneler için daha çok anne temalı hediyeleri verebiliriz. Annemiz için ise evde kullanabileceği küçük ev aleti ya da evde giyebileceği pijama veya eşofman takımı hediye edebiliriz.