Hamile Mayo Modelleri

Özellikle hamileliğin son aylarında, anneyi de sıkıntıya sokmaya başlayıp bel ve sırt ağrılarına neden olduğunda doktor anne adayına yüzme önermektedir. Yüzme bel ve sırt ağrılarına çok iyi geldiği gibi, üzerinizdeki yorgunluğu ve stresi de alacaktır. Ayrıca yüzme hamile kadınlarda uyku sorununu yok ederek, düzenli ve deliksiz uyku uyuyabilmeyi sağlar. Yine doğumdan sonra da formda kalmanıza yardımcı olur. Tabi ki denizin ve havuzun temizliği kadar seçeceğiniz mayo modeli de oldukça önemlidir. Hamile mayo modelleri eskiden gebeliğin ilk yıllarında tercih edilirdi. Fakat zaman içerisinde tasarımcılar, göbeğinizi sıkmayacak esneklikte, kaliteli kumaşlardan mayo modellerine önem vermeye başladı. Hal böyle olunca bikini tercih etmeyen kadınlar da hamilelik sürecinde yine mayo giymeye devam edebiliyor.

Elbise Tarzı Hamile Mayosu

Hamile kadınlar için en ideal mayo tabi ki elbise tarzı mayo modelleridir. Plajda rahat edeceğiniz etekli hamile mayosu tek parçadan oluşmaktadır. Ayrıca etek ve üst kısmı ayrı olanları da vardır. Tek parça hamile mayo modelleri oldukça geniş ve rahattır. Kolay hareket edebilmenizi sağlar. Böylece siz suyun keyfini çıkarırken bebeğinizde güvende olacaktır. Aynı zamanda elbise mayo modellerine benze olarak şortlu mayo modelleri de mevcuttur. Bu tarz mayolar iki parçadan oluşur. Altı şort üzeri ise elbise mayoya benzer şekilde geniştir. Vücudunuzu sıkmadığı gibi herhangi bir rahatsızlık vermez. Tatile çıkacağınız zaman şortlu bir model düşünürseniz, tercihinizi askılı ve balenli bir modelden yana yaparak konforunuza konfor katabilirsiniz. Yüzme esnasında en rahat edilen hamile mayo modelleri spor olanlardır. Dayanıklılıkları ve esneklikleri sayesinde daha fazla hareket kabiliyeti sağlar. Doğumdan sonraki süreçte de fazla kilolarınızı verene kadar giymeniz mümkündür. Yanları kuşaklı veya bağlama yeri olan bir model tercih ederseniz, fazla kiloları verdikten sonra da giymeye devam edebilirsiniz.

Büyük Beden Hamile Mayosu

Bulunmakta zorlanan mayo modellerinden biri de hem büyük beden hem de hamile mayolarıdır. Fakat günümüzde bu durumu düşüne pek çok marka çeşitliliği arttırmıştır. Alternatif çeşitler, asimetrik kesimler, keskin çizgiler ve geniş renk skalası ile artık hem büyük beden hem de hamile mayosu bulmak kolaylaştı. Bu yüzden hamilelik sürecinde büyük beden kadınlar da kolaylıkla hamile mayosu tercih edebiliyorlar.