Showing all 16 results

Yarı Kapalı Mayo Modelleri ve Fiyatları


Yarı Kapalı Mayo

Eşiniz veya babanız muhafazakar bir yapıya sahip olup, bikini giymenize karşı çıkıyor olabilir. Bazı kusurlarınızı örtmek istiyor ya da kendinizi bikini içinde rahat hissetmiyor olabilirsiniz. Tam tersi tamamen kapalı tesettür mayolarda da kendinizi rahat hissetmiyor olabilirsiniz. Yarı kapalı mayo bu gibi durumlarda sizin kurtarıcınız olacaktır. Hem içerisinde kendinizi rahat hissedecek hem de bazı sebeplerden ötürü denize gidememe engelinizi ortadan kaldırmış olacaksınız.

Denize veya havuza gitmek isteyen kadınlar, tesettürlü olmasa da bikini veya mayo ile rahat edemeyeceğini düşünüyorsa, tesetturmayohasema.com'un yarı kapalı mayo modelleri bu noktada işinize yarayacaktır.

Yarı Kapalı Mayo Tercih Edilmesinin Sebepleri

Türkiye toplumu olarak, özellikle sosyo-kültürel yapımız gereği özellikle mayo, bikini konusunda bazı sınırlarımız vardır. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde gelenek ve göreneklerimizi de dahil edersek, çevremizden olumsuz tepkiler almaktan çekiniriz. Başkalarının sözlerini fazlası ile dikkate alır, herhangi bir laf gelsin istemeyiz. Tabi ki bu durumdan en çok nasibini alanlar yine kadınlardır. Babalarımız veya eşlerimiz denize girerken giyilecek mayo nedeni ile denize girmemizi istemezler. Deniz kadınlarımız için uzak bir hayal olarak kalmaya başlamaktadır. Muhafazakar yapı ile de açıklanacak bu toplum yapısına en uygun mayo ise, yarı kapalı tesettür mayo çeşitleridir. Çok rahat olmasının yanı sıra yukarıdaki sebeplerden ötürü oldukça sık tercih edilen mayo çeşitleri arasına girmiştir.

Yarı Kapalı Mayo Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Muhafazakar aile yapısına sahip kadınların tercih ettiği yarı kapalı mayo modelleri, birçok otel için uygundur. Tesettürlü ve erkeklerden ayrı havuza girmek isteyen kadınlar, genellikle tesettür otellerini tercih etmektedir. Fakat elde olmayan sebeplerden ötürü karma bir otel tercih edildiğinde ise, yarı kapalı mayolar tercih edilmektedir. Birçok plaj kadınlar plajı olarak ayrı hizmet vermektedir. Ama denize karma girilen plajlarda rahatça yüzmek ve bazı bölgelerinizi kapatabilmek adına çok kullanışlı bir mayo çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yarı Kapalı Mayo Nereden Alınır?

Denize gitmek bir hayal haline gelmiş kadınların yarı kapalı mayo tercihleri günden güne artmaktadır. Tesettürlü olsun olmasın karma plaj ve havuzlarda sık tercih edilen mayo çeşitleri arasına girmektedir. Henüz yarı kapalı mayo modellerini keşfetmemiş olan kadınların yarı kapalı mayo nereden alınır soruları sık duyulmaya başlamıştır. Hangi marka, hangi kumaş, nelere dikkat edilmeli gibi sorulara yanıt aranmaktadır. Birçok internet sitesi, mağaza ve bu mağazalara bağlı internet siteleri üzerinden yarı kapalı mayo satışları yapılmaktadır.

 

Yarı Kapalı Mayo Markaları

İnternette yapacağınız küçük bir araştırma ile yarı kapalı mayo ve çeşitlerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Renk tercihlerinize ve zevkinize uygun modellerde seçenekler sunan birçok firma ve marka bulunmaktadır. Örneğin Kom yarı kapalı mayo modellerine bakarak tercih yapabilirsiniz. Ayrıca NBB yarı kapalı mayo modelleri de sık tercih edilenler arasındadır. Mayonun su da toplanmasını önlemekte ve oldukça rahat bir kullanım sağlamaktadır. Sadece mayo da değil, giyimin birçok yönünde şıklığını ve rahatlığını ortaya koymaktadır.

Mayo seçeneklerinin ve özellikle yarı kapalı mayo seçeneklerinin sıradan aynı tip olduğunu düşünmek yanlış olur. Bu mayo türü oldukça geniş renk yelpazesine sahiptir. Ayrıca kol uzunluğu seçenekleri de mevcut olup, mayonun altında bulunan taytın veya elbise mayoların uzunluklarına göre de tercih yapabilmek mümkündür. Desen ve modellerde retro, düz, modern renklerde, klasik veya spor seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekleri ise, birçok mayo markası bizlere sunmaktadır. Mayo markalarının toplandığı tesetturmayohasema.com'da ise, yarım kapalı mayo çeşitlerini bulmak mümkündür.

Askılı Yarı Kapalı Mayo

Yarı kapalı mayo çeşitleri oldukça fazla olmak ile beraber askılı yarı kapalı mayo tercih edenler içinde oldukça fazla çeşit sunulmaktadır. Her renkte ve desen de bulabileceğiniz askılı yarı kapalı mayonun, iki omzu da askılı, tek omuz askılı diğer omuz kalın askı veya uzun kollu birbirinden farklı modelleri bulunmaktadır. Yaka seçimlerinizi de bisiklet yaka veya V yaka olarak seçebilirsiniz. İnce askılı modellerde genellikle V yaka ve kare yaka detayı bulunmaktadır. Kalın askılı modellerde ise, bisiklet yaka daha çok tercih edilmektedir.

İki Parça Yarı Kapalı Mayo Modelleri

Farklı iki rengi birleştirebilmeniz açısından ve rahat kullanım açısından en çok tercih edilen yarı kapalı mayo modeli iki parça olan modellerdir. Üzerinde tunik tarzı uzun mayonuz altında ise, tayt şeklinde mayonun ikinci parçası bulunmaktadır. İki parçayı hiç uğraşmadan, kombini yapılmış, tasarım ürünlerine kadar bulabilirsiniz. Ayrı parçaları birleştirerek de mayo yarı kapalı modelinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

İki parça yarı kapalı mayo modelleri üst ve alt ayrı olarak tişört ve etek şeklinde de bulunmaktadır. Mayo kumaşından yapılmış tişört ve eteklerde her türlü renk ve desen bulunmak ile beraber dilediğiniz kombini oluşturabilmekte mümkündür. Tişörtünüzü yarım kol, ince vaya kalın askılı olarak tercih edebilir, eteğinizin boyunu makul seviyelere göre ayarlayabilirsiniz.

Elbise Yarı Kapalı Mayo Modeli

Tek parça demek doğru olmasa da, bu yarı kapalı mayo modeli oldukça şık duran bir modeldir. Bikini altının üzerine giyebileceğiniz, omuz detayları olan, elbise görünümündeki bu modeli dilerseniz deniz taytı ile de giyebilirsiniz. Tek omuzlu, ince ve kalın askılı, yarım kollu, bisiklet, V ve kare yaka seçenekleri ile bir elbise de bulabileceğiniz tüm detaylara sahiptir. Plajda bikini veya mayo giymeden şık olabileceğinizi kanıtlayacak modeller oldukça fazla sayıdadır.

Yarı Kapalı Mayoların Kumaşları

Mayo kumaşı, diye yukarıda üstün körü bahsetmişken, tercih edeceğiniz yarı kapalı mayonun kumaşının nasıl olduğu konusuna da değinmek gerekecektir. Türkiye’nin güney sahilleri olan Antalya, Mersin gibi illerin sahilleri oldukça yüksek tuz oranına sahiptir. Bu nedenle seçeceğiniz mayonun kumaşına çok dikkat etmelisiniz. Tuz oranının yükseldiği bölgelerde mayonuzun kumaşının likralı olması gerekmektedir. Yani basit bir orantı kurarsak, tuz oranı ile kumaşın likralı olması doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Polyamid ve Elastan değerleri yüksek olmalıdır. Rotanızı Batı sahillerine çevirdiğiniz de ise, mayonuzun süprem kumaş olmasına özen göstermelisiniz.

Havuza Gidecekler İçin Yarı Kapalı Mayo Modelleri

Yaz sezonunda tatil için yapmak için geç kaldıysanız veya tercihinizi havuzdan yana kullanıyorsanız, otelde rahatça gezmek istiyorsanız yarı kapalı mayo modelleri tam da size göre. Özellikle çocuklarınız var ve sürekli eğilip kalkıyor, havuza girip çıkıyor ve ortalıklarda koşturuyorsanız bu mayo modellerinin rahatlığını denemeniz gerekmektedir. yarı kapalı mayo modellerinden askılı, sıfır kol veya yarım kol seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Her türlü hem rahat hem de şık gözükmek için ideal bir seçim yapmış olacaksanız. Taytınızı da istediğiniz seviyede ayarlayarak bacaklarınıza da rahat hareket alanları oluşturabilmek mümkündür. Aradığınız yarı kapalı mayo modelini tesetturmayohasema.com'da bulabilir ve sunduğu uygun fiyat seçenekleri ile de bütçenizi sarsmayacak alışverişler yapabilirsiniz.

×