En Son Çıkan Şal Modelleri

Şallar kadınların şıklığına şıklık katacak önemli bir ayrıntı ve aksesuardır. En son çıkan şal modelleri için birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır. İster şalınızı sıkı sıkıya bağlayın ister bir ucunu serbest bırakın. Ya da şalların iki ucunu omuzdan sarkıtın tüm bu modeller kadınların şal kullanırken sıklıkla başvurduğu modellerdir.

Şal modelleri için önemli olan mevsimine uygun kumaştan üretimi yapılmış şallar kullanılmasıdır. Yaz mevsiminde terletmeyen kumaştan üretim yapılan şallarda yazın daha sportif bağlama şekilleri tercih edilir. Bu sportif modellerde şalın kumaşı ince ise boyun kısmına sıkıca bağlama tekniği uygulanır. Şalın kumaşı kalın ise şalların ucu omuzdan serbest bırakılabilir.

En son çıkan şal modelleri arasında Arap bağlama tekniği kullanılmaktadır. Bu teknikte şalın bir ucu başın üzerinden serbestçe iğnelenir. Bu model her yaş grubunun rahatlıkla kullandığı bir şal modelidir.

Bunların yanı sıra Asya tipi bağlama tekniği kullanılır. Bu bağlama tekniği hem klasiktir. Hem de uzun yıllar modeli hiç eskimeden kullanılmaktadır.

En Son Çıkan Şal Modelleri Ve Renkleri

Kadınların kullandığı şal modelleri kadar şalların renkleri de oldukça önemlidir. En son çıkan şal modelleri farklı renklerde ve mat tonlarda ön plana çıkmaktadır. Özellikle özel gün ve davetlerde abiyelerin üzerine takılan şallar abiyenin rengine göre belirlenir. Ve bu renkler genelde pastel tonlarda olmaktadır.

Gümüş gri ve gümüş rengi tonları, altın sarısı ve samani sarı renkleri, gül kurusu ve bordo renkler en çok tercih edilen renkler arasındadır. En son çıkan şal modelleri ve renkleri ile kadınların kombininde önemli bir yer tutar. Özellikle ayakkabının rengi ile kombin yapmak oldukça göz doldurucu olacaktır.

En son çıkan şal modelleri için birden fazla karışık renklerden oluşan modellerden ziyade tek renk olanlar tercih edilmektedir. Tek renk olanlar tüm bağlama teknikleri için oldukça uygun olmaktadır. Karışık renklerden oluşan şal modelleri için bağlama teknikleri daha sade olmaktadır.

En Kolay Şal Nasıl Bağlanır?

Şal kadınların eşarp kullanımına göre daha kolay günlük bağlama teknikleri kullanarak yaptıkları bir aksesuarlarıdır. Aslında şal daha zor gibi görünse de eşarba göre oldukça kullanımı kolay ve konforludur. Şal eşarba göre daha kolay bağlanır. Ve bu bağlama tekniklerinin kolaylığından dolayı şallar zamandan tasarruf sağlar. En son çıkan şal modelleri üçgen olabildiği gibi dikdörtgen modelleri bulmakta mümkündür.

En kolay bağlama tekniği şal için iğne kullanılmadan bonenin üzerine atılan ve iki yanda bulunan şal uçlarını arkada birleştirilen model ve bağlama tekniğidir. Bu teknik hemen her yaş için kolaylıkla kullanılan bir bağlama tekniğidir. Bu bağlama tekniğinde önemli olan saçları bonenin altına tamamen saklamış olmaktır. Her mevsim için rahatlıkla kullanılabilir ve şıklık için tamamlayıcı bir bağlama şeklidir.