Düz Renk Eşarp

Tesettürlü kadınların her daim kullanmak zorunda olduğu parçalardan biri hiç kuşkusuz eşarplardır. Eşarp her kıyafetin üzerine kullanıldığı için kombinlemek ve uyum sağlaması adına onlarca farklı model, renk ve tasarım vardır. Eşarplarda şıklık her zaman önemli olduğu için seçeceğiniz eşarp modellerinde kumaşın kalitesi oldukça önemlidir. Karışık ve desenli eşarplar yerine düz eşarp modelleri son zamanlarda kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Başörtüsü satın alırken tek başına değerlendirmek yerine birlikte kullanacağınız kıyafetleri ve yapabileceğiniz kombini de düşünerek eşarp almak gerekir. Tesettür kıyafetinize yakışmayan ve uygun olmayan eşarp modelleri satın almak hem bütçenizi yorar hem de dolabınızın bir köşesinde durmasına sebep olur.

Onlarca model ve desen

Eşarp modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Çok fazla renk ve desen olması tesettürlü kadınları seçim yaparken oldukça yorar. Fakat seçim yaparken birkaç deseni rahatlıkla eleyebilirsiniz. Örneğin eski moda büyük güllü desenler modayken bu sezon daha geometrik desenler, ya da düz eşarp modelleri daha ö plana çıkmaktadır. Dolayısıyla da yeni sezon modelleri ön planda tutarak seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Hem kaliteli hem de şık görünümlü eşarp satın almak isteyen kadınlar için piyasada onlarca farklı marka bulunmaktadır.

Başörtüsü seçimlerinde gardrobunuzda bulunan kıyafetlere uygun seçimler yaparsanız eşarp renk ve modellerini daha rahat kullanabilirsiniz. Zarif ve şık bir görüntü oluşturmak için eşarp modelinizin ve kıyafetinizin uyum sağlaması gerekir. Kıyafet kombinine uymayan başörtüler kıyafetten ayrı bir hava oluşturur bu da şık olmayan bir görüntüye sebebiyet verir. Örneğin düz renk eşarp desenli bir elbiseyle ya da desenli bir eşarp desensiz bir elbiseyle kombinlenerek uyum sağlanır. Her iki ürünün desenli ya da desensiz olması kombininizin sönük kalmasına sebep olabilir.

Satın alacağınız eşarpların teninize uygun ve kumaşın kaliteli olmasına ayrıca önem verilmesi gerekir. Teninize uymayan modeller yüzünüzün ortaya çıkmanı engeller. Son yıllarda daha çok tercih edilen düz renk eşarp modelleri oldukça geniş renk yelpazesine sahiptir. Piyasada her bütçeye uygun ipek, keten, şifon, tafta, dantelli, ekoseli şal modellerine rastlamak mümkündür.