Değişik Şal Modelleri

Şal ve eşarp türü ürünler genellikle tesettür giyim ile ilişkilendiriliyor olsa da aslında bu ürünlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Birbirlerinden ayrı ton, desen ve renklerde tasarlanan bu ürünlerin çeşit olarak da oldukça geniş olduğunu söylemek mümkündür. Ancak şalların çok tesettürlü hanımlar tarafından tercih edildiği de bir gerçektir. Onlar için şal günlük ya da özel giyimin ayrılmaz bir parçası olduğundan kombinlerde de önemli yer tutmaktadır.

Kombinlerin olmazsa olmazı konumunda olan şalların giyilen diğer giysilerle olan uyumu da oldukça önemlidir. Bu da farklı renk ve desende şal arayışına neden olmaktadır. Ayrıca her şalın kendine göre bir güzelliği olsa da kişi kendine yakışan modeli deneyerek bulmalı ve kullanmalıdır.

Şal Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yapılan kombinleri bir üst seviyeye çıkarmada yardımcı olan pek çok değişik şal modelleri piyasada bulunmaktadır. Farklılığı ve marjinal olmayı seven kişiler, bu şallar ile kolayca farklı ve şık olmayı başarabilmektedir. Ancak kişiye en uygun şal modelinin seçilmesi için belli bazı kıstaslar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde kişiye en uygun ve onu en güzel gösteren ürüne ulaşılmış olacaktır.

Şal kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, şalın rengi ile ten renginin uyumlu olmasıdır. Modeli ve deseni ne kadar güzel olursa olsun yüzünüze yakışmayan bir şal sizi şık göstermeyecektir. Ten uyumu ve şalın diğer kıyafetlerle nasıl durduğuna dikkat etmek gereklidir. Ayrıca kullanım açısından şalın kalitesine özen göstermek gerekmektedir.

En Çok Tercih Edilen Şal Çeşitleri

Ten rengi ile uyumlu olarak seçilen bir şal, estetik algısını geliştirir ve şık bir algı oluşturur. Ancak her şal modeli aynı etkiyi bırakır mı? Farklı kumaşlardan üretilen ve kullanım yerlerine göre farklılık gösteren pek çok farklı şal çeşidi bulunmaktadır. Şifon, ipek, keten, pamuk, tafta gibi şallar farklı kumaş türlerinden yapılan şal çeşitleridir.

Bunun yanında simli, dantelli ve tüllü şallar günlük şallara göre daha gösterişli şallardır. Bu şallar genellikle özel gün kombinlerinde tercih edilmektedir. Ancak şallardaki süsleme miktarı da şalın özel günde mi yoksa gündelik olarak mı kullanılacağını etkilemektedir. Sim, dantel ya da tül yoğunluğu aşırı değilse ve kişiyi rahatsız etmiyorsa bu modeller günlük kombinlere de uyarlanabilmektedir.